۱۰ فروردین ۱۴۰۲

ارائه مشاوره‌های رایگان در ۱۱ ساحت به بازدیدکنندگان نمایشگاه قرآن

بخش مشاوره نمایشگاه قرآن
مدیر بخش مشاوره‌های قرآن بنیان گفت: امسال نسبت به سال گذشته که در پنج ساحت کار مشاوره‌ای داشتیم، سعی کردیم این عدد را به ۱۱ ساحت برسانیم. تمام مشاوره‌ها در این بخش از نمایشگاه به برکت قرآن به صورت رایگان خواهد بود.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه قرآن‌ کریم، سید محمدحسین چاوشیان مدیر بخش مشاوره‌های قرآن بنیان در خصوص اقدامات این بخش در طول نمایشگاه گفت: امسال دومین سالی است که بخش مشاوره‌های قرآن بنیان در نمایشگاه قرآن حضور خواهد داشت، اما امسال نسبت به سال گذشته که در پنج ساحت کار مشاوره‌ای داشتیم، سعی کردیم این عدد را به ۱۱ ساحت برسانیم.

افزایش سه برابری مشاوران برای حضور در نمایشگاه قرآن

وی ادامه داد: البته با این افزایش قطعاً باید مشاوران بیشتری هم به جمع ما اضافه شود که این امر اتفاق افتاد و مشاوران سه برابر نسبت به دور گذشته افزایش خواهند داشت.

مدیر بخش مشاوره‌های قرآن بنیان ابراز کرد: مشاوران ما نیز از بین اساتید دانشگاه و‌ شخصیت‌های حوزوی در رشته‌های روان‌شناسی، علوم تربیتی و خانواده خواهند بود.

پاسخگویی به شبهات نوجوانان در نمایشگاه قرآن

چاوشیان یادآور شد: باتوجه به اتفاقات اخیر در کشور، قطعاً شبهات و سوالات زیادی ذهن نوجوانان و جوانان ما را به خود مشغول کرده است، به همین منظور برای این قشر بخش جداگانه‌ای را در نظر گرفته‌ایم تا پاسخگوی شبهات آنها باشند.

پیش‌بینی فضایی برای نگهداری از کودکان در زمان مشاوره خانواده‌ها

وی افزود: یکی از ابتکارات ما در این دوره مربوط به حوزه کودکان است، متاسفانه براساس تجربه سال پیش متوجه شدیم بسیاری از خانواده‌هایی که کودک داشته و نیازمند مشاوره هستند به دلیل اینکه شرایط نگهداری فرزندانشان برایشان سخت است از گرفتن مشاوره صرف نظر می‌کردند.

مدیر بخش مشاوره‌های قرآن بنیان ادامه داد: به همین خاطر فضایی را برای کودکان تعبیه کردیم که خانواده‌ها بتوانند فرزندان خود را در اختیار مربیان ما قرار دهند تا ضمن ایجاد فضای شاد قرآنی برای کودکان؛ خانواده‌های نیز بتوانند از مشاوران ما بهره ببرند.

راه‌اندازی بخش ویژه روان‌سنجی هوشمند

به گفته چاووشیان یکی از بخش‌های پرمخاطب مشاوره‌ها در دوره قبلی مربوط به مشاوره‌های حقوقی و فقهی خانواده بوده که امسال در این‌ بخش مخاطبان با افزایش مشاوران روبرو خواهند بود.

وی با بیان اینکه امسال بخش ویژه روان‌سنجی هوشمند را خواهیم داشت، ابراز کرد: در این قسمت مخاطبین براساس سامانه‌ای که در اختیارشان قرار داده می‌شود با وارد کردن شماره‌شان لینکی برای‌شان ارسال می‌شود که پس از ورود به آن می‌توانند از خدمات روان‌شناسی بهره ببرند، سپس نتایج جلسات روان‌شناسی در اختیار درمان‌گرهای ما قرار می‌گیرد و آنها راهنمایی لازم‌ را انجام می‌دهند.

ارائه مشاوره‌های رایگان به بازدیدکنندگان نمایشگاه قرآن

مدیر بخش مشاوره‌های قرآن بنیان با اشاره به حضور مشاوران از هر دو‌ گروه آقایان و بانوان تصریح‌ کرد: باز هم براساس تجربه سال گذشته مبنی بر انتظار بسیاری از علاقمندان برای گرفتن مشاوره در صف‌های طولانی، فضایی را با عنوان اطاق انتظار فراهم کردیم که علاقمندان می‌توانند در این فضا استراحت کرده یا میهمان ما در افطار باشند تا نهایت زمان مشاوره‌های آنها فرا برسد.

چاوشیان همچنین از افزایش فضای محیطی غرفه مشاوران خبر داد و گفت: آنچه ما در‌ مشاوره‌های خود دنبال می‌کنیم ارائه راهنمایی‌هایی با نگاه دینی و تربیت معنوی است، در واقع برخلاف برخی مشاورانی که رویکرد غربی و لیبرالی در مشاوره‌های خود دارند.

به گفته وی تمام مشاوره‌ها در این بخش از نمایشگاه به برکت قرآن به صورت رایگان خواهد بود.

یادآور می شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ۲۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلای امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ خواهد بود.

پایان پیام/

تعداد بازدید : ۴۳۶

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر