۵ فروردین ۱۴۰۲
۳۰۰ غرفه محصولات حجاب با 15درصد تخفیف در نمایشگاه قرآن برپا می‌شود

۳۰۰ غرفه محصولات حجاب در نمایشگاه قرآن برپا می‌شود

۳۰۰ غرفه محصولات حجاب در نمایشگاه قرآن برپا می‌شود
رئیس انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب از آغاز به کار بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن از ۱۲ فروردین‌ماه خبر داد و گفت: ۳۰۰ غرفه در این بخش فعال خواهند بود.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، اسدالله سلیمانی رئیس انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب به تشریح برنامه‌های بخش عفاف و حجاب نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم پرداخت و گفت: نمایشگاه قرآن از ۱۲ فروردین ماه آغاز به کار می‌کند و بخش عفاف و حجاب نیز از همین روز ارائه خدمات به مردم را آغاز خواهد کرد.

اعلام آمادگی ۲۵۰ تولید‌کننده برای حضور در نمایشگاه

وی اعلام کرد: بیش از ۲۵۰ تولید‌کننده تاکنون برای حضور در نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند و تعدادی از تولید‌کنندگان شهرستانی نیز در حال ارسال مدارک خود هستند و پیش‌بینی می‌کنیم امسال بالاترین تعداد غرفه‌ها را در بخش عفاف و حجاب نسبت به همه دوره‌های گذشته با ۳۰۰ غرفه داشته باشیم.

سلیمانی اضافه کرد: فضایی که امسال به بخش عفاف و حجاب اختصاص داده شده تقریباً دو برابر سال گذشته است. سال گذشته معاونت قرآنی وزارت ارشاد به ما قول داده بود که فضای بیشتری را در اختیار بخش عفاف و حجاب قرار دهد که امسال به این قول عمل کردند و این قابل تقدیر است.

تمام محصولات عرضه شده حداقل ۱۵ درصد تخفیف خواهند داشت

وی در خصوص تسهیلات و تخفیف‌هایی که برای اقلام حجاب در نظر گرفته شده است، گفت: برای اینکه بتوانیم تخفیف‌های بیشتری به مردم ارائه کنیم، قدم اول را باید معاونت قرآنی وزارت ارشاد برمی‌داشت. سال گذشته برای هر متر مربع غرفه، ۳۰۰ هزار تومان اجاره بها در نظر گرفته شده بود، امسال قاعدتاً این میزان باید گران‌تر می‌شد اما ما خواهش کردیم که غرفه‌ها را گران نکنند تا همکاران ما بتوانند باتوجه به شرایط اقتصادی موجود، برای مردم تخفیف قائل شوند.

رئیس انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب ادامه داد: از سوی دیگر ما از غرفه‌داران تعهد گرفتیم که ۱۵ درصد نسبت به خرده‌فروشی‌ها و قیمت‌هایی که خودشان در پیج‌ها و فروشگاه‌هایشان عرضه می‌کنند، برای نمایشگاه قرآن تخفیف قائل شوند که محقق شد و از طریق نمایندگان اتاق اصناف و اتحادیه بر اجرای دقیق آن نظارت می‌شود تا تخفیف‌ها حتماً رعایت شود. بر همین اساس تمام محصولات عرضه شده حداقل ۱۵ درصد تخفیف خواهند داشت.

سال گذشته ۱۱ هزار قطعه شال، روسری و کلاه به حجاب اولی‌ها هدیه شد

وی در ادامه گفت: ۴۰ درصد غرفه‌داران متقاضی در این دوره از اعضای انجمن تولید‌کنندگان محصولات حجاب هستند و بقیه از شهرستان‌ها و سایر تولید‌کنندگان و فعالان در نمایشگاه شرکت کرده‌اند.

وی افزود: در بخص دوخت رایگان و ترویج حجاب نیز برنامه‌های مختلفی در این دوره از نمایشگاه خواهیم داشت. سال گذشته ۱۱ هزار قطعه شال، روسری و کلاه به حجاب اولی‌ها هدیه شد. امسال این رقم افزایش داده شده است و در حال رایزنی برای توسعه این خدمت هستیم.

امسال دوخت چادر مدل‌دار به صورت نیم‌بها در نمایشگاه انجام خواهدشد

سلیمانی ادامه داد: خودت را با حجاب ببین، غرفه من حجاب را دوست دارم، غرفه‌های کارهای فرهنگی حجاب، طرح نذر حجاب و دوخت رایگان چادر از دیگر بخش‌های نمایشگاه قرآن در بخش عفاف و حجاب است. البته سال گذشته این نقد بر ما وارد شد که چرا در بخش دوخت رایگان چادر، چادرهای طرح‌دار دوخته نمی‌شود. از آنجایی که دوخت چادر مدل‌دار سخت‌تر و زمان‌برتر است به همین دلیل امسال دوخت چادر مدل‌دار به صورت نیم‌بها در نمایشگاه انجام خواهد شد.

یادآور می شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ۲۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلای امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ خواهد بود.

پایان پیام/

تعداد بازدید : ۱,۰۸۰

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر