آموزش هجی قرآن در غرفه مهد قرآن حضرت فاطمه الزهرا(س)

غرفه موسسه مهد قرآن حضرت فاطمه الزهرا(س) زارچ با دکوری جذاب و متفاوت در بخش نهادها و موسسات مردمی نمایشگاه قرآن تلاش کرده تا فضای جلسات خانگی قرآن و قرآن‌خوانی به روش مکتبی را برای مخاطبان تداعی کند.
محمدرضا خوشنویس؛ مدیرعامل موسسه مهد قرآن حضرت فاطمه الزهرا(س) زارچ در گفت‌وگو با ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم عنوان کرد: در گذشته، آموزش قرآن در مکتب‌خانه‌های سنتی به روش هجای قرآن مرسوم بوده و امروزه این روش‌ها کمترمورد استقبال قرار می‌گیرد، درحالی‌که این روش به‌عنوان یک میراث معنوی قابل دفاع است و حتی می‌تواند به‌عنوان یک شیوه آموزشی در مهد کودک‌ها و پیش‌دبستانی‌ها قابل ارائه باشد.
 
وی با اشاره به حضور این موسسه در نمایشگاه قرآن کریم گفت: موسسه مهد قرآن حضرت فاطمه الزهرا(س) زارچ با توجه به دغدغه بزرگان در خصوص آموزش قرآن،  همچنین برای حفظ این اثر معنوی و روش آموزش مکتب‌خانه‌ای به روش هجی، در بخش نهادها و موسسات مردمی نمایشگاه قرآن کریم حضور دارد. با این کار، نام و یاد ملاهای قدیم از جمله ملافاطمه صغری که یکی از هزاران ملایی است که این وظیفه خطیر را برعهده داشتند، گرامی داشته می‌شود.
 
خوشنویس تصریح کرد: در این غرفه، علاقه‌مندان در مدت 10 دقیقه، کلیات آموزش هجی قرآن را توسط ملا سکینه آموزش می‌بینند.
 
غرفه موسسه مهد قرآن حضرت فاطمه الزهرا(س) زارچ با دکوری جذاب و متفاوت در بخش نهادها و موسسات مردمی نمایشگاه قرآن تلاش کرده تا فضای جلسات خانگی قرآن و قرآن‌خوانی به روش مکتب‌خوانی را برای مخاطبان تداعی کند.
 
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از 27 فروردین تا 9 اردیبهشت 1401 در مصلی امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.

درباره نمایشگاه مجازی قرآن کریم

«قرآن؛ کتاب امید و آرامش»
این شعار بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 27 فروردین لغایت 9 اردیبهشت 1401 (مصادف با 14 تا 27 رمضان المبارک) در بخش های مختلف نمایشگاه و بخش ناشرین درخدمت عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه: 17 تا 23:30

آدرس: مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت