۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

دبیر انجمن علمی تبلیغ و ارتباطات حوزه علمیه قم مطرح کرد

دبیر انجمن علمی تبلیغ و ارتباطات حوزه علمیه قم مطرح کرد
قرآن باعث آرامش، هدایت و راهنمایی خانواده می‌شود
دبیر انجمن علمی تبلیغ و ارتباطات حوزه علمیه قم به تأثیرات قرآن بر روی خانواده‌ها تاکید کرد و گفت: قرآن باعث آرامش، هدایت و راهنمایی خانواده می‌شود و از طریق قرآن است که شبهات برطرف می‌شود.

حجت‌الاسلام مجید کافی امامی استاد سطح عالی حوزه علمیه قم و دبیر انجمن علمی تبلیغ و ارتباطات حوزه علمیه قم در نشست «واکاوی رابطه خانواده متعالی با قرآن کریم» از مجموعه پیش‌نشست‌های اولین کنفرانس بین‌المللی خانواده و تربیت معنوی که در بخش مشاوره‌های قرآن بنیان نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در مصلی تهران برگزار شد، اظهار داشت: خداوند متعال دین اسلام را به‌عنوان دین کامل و آخرین دین به جامعه بشری فرستاد و قرآن را برای انسان‌ها نازل کرد.

وی ادامه داد: در زندگی خودمان اگر می‌خواهیم رستگار شویم باید یک ارتباط دوطرفه با قرآن داشته باشیم و در این میان نقش خانواده‌ها این است که روح قرآن و معارف آن را در محیط خانه جاری کنند.

 حجت‌الاسلام کافی به تأثیرات قرآن بر روی خانواده‌ها تاکید کرد و بیان داشت: قرآن باعث آرامش، هدایت و راهنمایی خانواده می‌شود و از طریق قرآن است که شبهات برطرف می‌شود.

وی در ادامه به ویژگی‌های خانواده تراز اشاره کرد و بیان داشت: سه ویژگی برای خانواده تراز وجود دارد که به آن‌ها اشاره می‌کنم.

1-خانواده‌ای که رابطه بین اعضای خانواده را موردتوجه قرار می‌دهد.

2-رابطه مناسبی که بین خانواده و همسران (شوهر و زن)، بین فرزندان، رابطه بین فرزندان و والدین، بین خانواده و محیط پیرامون وجود دارد. 

3-   خانواده‌ای موفق است که بتواند دلایل کارکردهای موفق خانواده باشد (خانواده موفق برای تشکیل نسل، بحث‌های اقتصادی، مسائل جنسی و...)

تعداد بازدید : ۷۹۱

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر