یامین‌پور در نشست «کتاب و هویت»؛

یامین‌پور در نشست «کتاب و هویت»؛
پیام‌ امروز رسانه‌های جهان اثر سیلابی دارند/ سالم‌ترین پیام در کتاب‌ است

معاون وزیر ورزش و جوانان با تاکید براینکه پیام‌‌های امروز رسانه‌های‌جهان اثر سیلابی دارند، گفت: سالم‌ترین گونه‌ی پیام که کمک می‌کند تخیل مخاطب قوی شود، کتاب است.
به گزاش روابط عمومی منادیان بصیرت، «وحید یامین‌پور» معاون وزیر ورزش و جوانان شامگاه امروز (دوشنبه، ۵ اردیبهشت) در نشست «کتاب و هویت» غرفه نوجوان بیست‌ونهمین نمایشگاه قرآن کریم گفت: «وقتی صدا به صدا نمی‌رسه مثل آواز خواندن در بازار آهنگران است» این یک واقعیت از دنیای امروز است.
 
*بشر امروز گیج‌ترین بشر تاریخ است
وی افزود: هیچ‌وقت در طول تاریخ در زندگی بشر اینقدر دنیا شلوغ و پر سروصدا نبوده است درحالی که همیشه فرصتی برای شنیدن صداهای متفاوت بوده است بخاطرهمین وقتی یک پیام مفید و ضروری را برای کسی داشته باشید، لابه‌لای این صداها گم می‌شود لذا بشر امروز گیج‌ترین بشر تاریخ است. 
 
معاون وزیر ورزش و جوانان با تاکید براینکه روح انسان از میان میلیون‌ها‌ مخلوق‌ خداوند لطیف‌ترین است، گفت: لطیف‌ترین مخلوق که روح است حتی اگر درک زیادی داشته باشد و بخواهد از هر فکری چیزی بردارد، دچار سوءهاضمه می‌شود و توان هضم را از دست خواهد داد. 
 
یامین‌پور بسیاری از پیام‌های جهان امروز را غیرمفید و غیرضروری دانست و ادامه داد: در جهان امروز و بعد از وب۲ کسی به فکر مخاطب نیست چون همه می‌خواهند پیام برسانند. رسانه‌ها در این شرایط همانند سوپرمارکت‌‌اند که فقط به‌فکر انتقال پیام و فروش محصول می‌باشند. رسانه‌ها فقط می‌خواهند یارگیری کنند و تنها کسی که از مخاطب مراقبت می‌کند خودش به وسیله دروازه‌بانی از قوا و استعدادها است.
 
وی اظهار داشت: از گونه‌های پیام که مخاطبان را محاصره کرده است فیلم، تصویر و صوت فراگیرترین است اما سالم‌ترین گونه‌ی پیام که کمک می‌کند تخیل مخاطب قوی شود، کتاب است. کتاب جلوی سوءهاضمه‌ی درک را می‌گیرد و در خدمت تخیل و قوای ادراکی است و مخاطب را تقویت می‌کند و عضله‌های فکر و جان را کمک می‌کند. 
 
معاون وزیر ورزش و جوانان با تاکید براینکه کتاب جهان دارد و مخاطب را به جهان خودش دعوت می‌کند، افزود: کتاب شما را به دیدن جهان دیگری دعوت می‌کند. کسی که کتاب می‌خواند فرصت‌های زندگی تکثیریافته‌ای و تجربه‌ جهان‌هایی را خواهد داشت که امکان تجربه‌ی آن را نداشته است. 
 
یامین‌پور ادامه داد: پیام کتاب در بستر تامل و ارامش منتقل می‌شود درحالی که پیام‌های امروز جهان رسانه‌های نوین فرصت هضم نمی‌دهد و اثر سیلابی دارند اما اثر کتاب جویباری است. 
 
در ادامه این نشست نوجوانان به طرح سوالاتی پیرامون جذابیت‌های کتاب و چگونگی استفاده از فضای کتاب و رسانه‌ها پرداختند. در پایان یامین‌‎پور کتاب‌های «نخل و نارنج» و «ارتداد» را برای علاقه‎‌مندان امضا کرد. 
 
گفتنی است؛ غرفه نوجوان «منادیان بصیرت» در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از شنبه ۲۷ فروردین تا جمعه ۹ اردیبهشت از ساعت۱۷:۳۰ تا ۲۳:۳۰ در شبستان اصلی مصلی امام خمینی (ره) راهرو ۹۶ میزبان علاقه‌مندان به قرآن کریم خواهد بود.

درباره سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
این شعار سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 12 لغایت 26 فروردین‌ماه 1402 (مصادف با 10 تا 24 رمضان المبارک) در بخش های مختلف در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت