آغاز رویداد استارت‏اپی اسلامی قرآنی در نمایشگاه قرآن از امروز

آغاز رویداد استارت‏اپی اسلامی قرآنی در نمایشگاه قرآن از امروز
رویداد استارتاپی اسلامی - قرآنی با عنوان «114 استارت‏اپ» با هدف آموزش تجربه‌محور در راستای کارآفرینی اسلامی - قرآنی از 5 تا 7 اردیبهشت، به مدت سه روز در نمایشگاه بین‏‌المللی قرآن برگزار می‌شود.
به گزارش ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‏‌المللی قرآن کریم، سیدیاسر ساجدی؛ مدیر بخش فضای سایبری و فرهنگ دانش‌بنیان، با اعلام این خبر گفت: رویداد استارت‏اپی اسلامی ـ قرآنی، از مجموعه فعالیت‏های بخش فضای سایبری و فرهنگ دانش‌بنیان نمایشگاه قرآن کریم محسوب می‏‌شود که طبق برنامه‏‌ریزی انجام شده از 5 تا 7 اردیبهشت‏ 1401 در سالن نشست‏‌های بخش نوجوان نمایشگاه برگزار خواهد شد.
 
وی افزود: از ویژگی‌های این برنامه می‌توان به برگزاری یک رویداد آموزشی ـ تجربی سه روزه، آموزش تجربه‏‌محور کارآفرینی اسلامی ـ قرآنی، امکان همکاری با کارآفرینان برتر کشور، برگزاری کارگاه‌های جنبی تخصصی با بهره‌گیری از اساتید مجرب، اهدای جایزه به سه تیم برتر و امکان حمایت از ایده‌‏های برتر اشاره کرد.
 
ساجدی با اشاره به محورهای فعالیت این رویداد اظهار کرد: این رویداد در محورهای آموزش قرآن کریم، تبلیغ و ترویج قرآن کریم، گردشگری و توریسم، هنرهای تجسمی، معماری و دکوراسیون داخلی، اسباب‏بازی و بازی‌های رایانه‌ای، سلامت و محصولات غذایی حلال، وب و اپلیکیشن و تولید محتوای چندرسانه‌ای و برگزاری رویدادهای اسلامی ـ قرآنی (باتوجه ویژه به نمایشگاه بین‌‏المللی قرآن کریم) برگزار می‌شود.

 

مدیر بخش فضای سایبری و فرهنگ دانش‌بنیان، تأکید کرد: برگزاری این رویداد در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نامگذاری شده، از جمله نوآوری‏‌های این دوره از نمایشگاه بین‌‏المللی قرآن کریم به شمار می‌‏آید. 
 
وی با اشاره به هدف از برگزاری این رویداد استارت‏اپی گفت: تقویت و گسترش اکوسیستم استارتاپی با رویکرد اسلامی ـ قرآنی در کشور از سوی مجموعه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان متولی برگزاری نمایشگاه بین‌‏المللی قرآن کریم از دیگر اهداف برگزاری این رویداد است.
 
ساجدی اظهار کرد: جوایز درنظر گرفته شده برای گروه‌‏های برتر در این رویداد استارت‏اپی اسلامی - قرآنی شامل مبالغ 6 و 5 و 4 میلیون تومان برای سه رتبه اول تا سوم است.
 
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن کتاب امید و آرامش» از 27 فروردین تا 9 اردیبهشت 1401 در مصلی امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.

درباره سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
این شعار سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 12 لغایت 26 فروردین‌ماه 1402 (مصادف با 10 تا 24 رمضان المبارک) در بخش های مختلف در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت