۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

مسجد می‌تواند الگوی جامعه نمونه را بسازد

مسجد می‌تواند الگوی جامعه نمونه را بسازد
استاد حوزه علمیه و کارشناس مسائل دینی گفت: مسجد می‌تواند نهادی باشد که در جغرافیایی کوچک‌تر از کشور، الگوی جامعه نمونه را بسازد و از آنجایی که محور مسجد، امام مسجد است، باید دارای صلاحیت‌هایی از جمله دانش امامت محله باشد.
حجت‌الاسلام مهدوی ارفع در نشست «وضع قاعده امامت در غدیر» که در غرفه «مسجد جامعه‌پرداز و تمدن‌ساز» برگزار شد، افزود: مسئله مسجد جامعه‌پرداز از مقدمات بحث جامعه‌پردازی است که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب در این‌باره فرمودند «اکنون انقلاب ملت ایران وارد مرحله دوم یعنی خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی شده است».
وی ادامه داد: مسجد می‌تواند نهادی باشد که در جغرافیایی کوچکتر از کشور، الگوی جامعه نمونه را بسازد. از آنجایی که محور مسجد، امام مسجد است، باید واجد صلاحیت‌هایی باشد. امام مسجد باید دانش امامت محله را داشته باشد. در این فضا باید اخلاق و منش امامت را دارا باشد.
این استاد حوزه همچنین گفت: چرا خداوند امیرالمومنین (ع) را برای امامت انتخاب می‌کند؟ چون از همه عالم‌تر، خودساخته‌تر و مدیرتر است. همین الگو باید در امام کوچکتر که می‌خواهد مسجد محله‌ای را اداره کند، پیاده شود.
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن کتاب امید و آرامش» از ۲۷ فروردین تا ۹ اردیبهشت در مصلی امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.
تعداد بازدید : ۸۱۳

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر