استفاده از ظرفیت هنر برای نشر و تبلیغ مفاهیم قرآن/ 50 اثر از 22 هنرمند در نمایشگاه قرآن کریم

استفاده از ظرفیت هنر برای نشر و تبلیغ مفاهیم قرآن/ 50  اثر از 22 هنرمند در نمایشگاه قرآن کریم
مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت گفت: می‌توانیم به‌خوبی از ظرفیت هنر برای نشر و تبلیغ مفاهیم قرآنی استفاده کنیم.
به گزارش ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، سیدعباس عظیمی؛ مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، گفت: برای نخستین‌بار موسسه هنرمندان پیشکسوت در نمایشگاه قرآن شرکت کرده است. 50 اثر از 22 هنرمند تراز اول و شاخص کشور در این نمایشگاه به نمایش درآمد.
 
وی با اشاره به نقش هنر در ترویج فرهنگ قرآنی، بیان کرد: می‌توانیم به‌خوبی از ظرفیت هنری برای نشر و تبلیغ مفاهیم قرآنی استفاده کنیم.
 
عظیمی افزود: ظرفیت زیادی در هنر دینی وجود دارد و ما فقط توانستیم بخشی از آن را ارائه دهیم. از معاونت قرآن و عترت به دلیل فراهم آوردن شرایط حضور هنرمندان پیشکسوت تشکر می‌کنم. هر روز هنرمندانی در غرفه حضور پیدا می‌کنند و ما میزبان علاقه‌مندان برای دیدن آثار و گفت‌وگو با این هنرمندان  تا تاریخ 9 اردیبهشت هستیم.
 
مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، درباره نصب درب دارالشرف حرم مطهر امام رضا(ع) در این غرفه توضیح داد: طراحی این درب به روش طراحی سنتی سبک صفویه توسط استاد منصور تامسن با دستیاری مرضیه سادات کمانیان در مدت 3 ماه و به سفارش آستان قدس رضوی برای درب دارالشرف انجام شده است .همچنین قرار است روی این درب قلمزنی با نقره و طلا و در بخش‌هایی میناکاری اجرا شود.
 
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن کتاب امید و آرامش» از 27 فروردین تا 9 اردیبهشت 1401 در مصلی امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.

درباره سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
این شعار سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 12 لغایت 26 فروردین‌ماه 1402 (مصادف با 10 تا 24 رمضان المبارک) در بخش های مختلف در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت