محفل «اُنس با قرآن» ویژه بانوان در نمایشگاه قرآن برگزار شد؛

ضرورت ایجاد ظرفیت‌های بیشتر در ترویج فرهنگ قرآنی

مشاور امور بانوان معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: ضرورت ایجاد ظرفیت‌های بیشتر در فنون قرائات و در نهایت ترویج فرهنگ قرآنی از اهمیت این محافل قرآنی است.
به گزارش ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، محفل «انس با قرآن کریم» ویژه بانوان، یادبود اولین حامی اسلام، حضرت خدیجه(س)، پنجشنبه اول اردیبهشت 1401 از سوی شورای مشورتی بانوان معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
 
این مراسم با پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و تلاوت زینب علایی از قاریان ممتاز قرآن آغاز شد. سپس گروه تواشیح «صهبا» به سرپرستی پرنیان عصابخش، قاری و داور ملی کشور به اجرای قطعه‌ای پرداخت.
 
مژگان خان بابا؛ مشاور امور بانوان معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای بانوان این معاونت در این محفل قرآنی، مینو اصلانی؛ عضو هیأت علمی و رئیس دانشکده زن و خانواده دانشگاه امام حسین(ع)، عاطفه خادمی؛ مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور اجتماعی، زینب بهجت‌پور؛ رئیس اداره قرآن و عترت حوزه‌های علمیه خواهران کشور، معصومه فرزانه؛ مشاور اسبق رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، اعظم الوندی و سمیه حاج علی؛ داور و قاری بین‌المللی را به‌عنوان اعضای شورای مشورتی بانوان معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی کرد. 
 
وی در ادامه گفت: ضرورت ایجاد ظرفیت‌های بیشتر در فنون قرائات و در نهایت ترویج فرهنگ قرآنی از اهمیت این محافل قرآنی است. علیرغم باور و تمام توانمندی‌های بانوان، ایجاد ظرفیت‌های بیش‌تر در سطوح عالی مدیریتی، اجرایی، آموزشی و پژوهشی به‌ویژه در علوم و فنون قرائات و در نهایت تبلیغ و ترویج،‌ ضرورت دارد. 
 
خان بابا ادامه داد: انتظار می‌رود در سطوح عالی هم بانوان به این خودباوری بیافزایند و عهده دار تمامی امور قرآنی خود شوند. از سوی دیگر انتظار می‌رود دیگر مدیران و مجریان امور قرآنی و اساتید آقا نیز در تمام عرصه‌ها براین باور بیافزایند. 
 
مشاور امور بانوان معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، همچنین بیان کرد: نخستین جلسه این شورا در همین ماه شریف و به برکت این ماه آغاز به‌کار کرده است و قصد دارد در تعامل و همکاری با تمامی وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، ارگانها، نهادها و آحاد جامعه قرآنی بانوان با ایجاد مجموعه‌ای متشکل از 100 عضو فعال طراز اول قرآن کشوری اعم از اساتید برجسته دانشگاهی و حوزوی، پژوهشگران و اساتید و پیشکسوتان قرآنی، مبلغین و مروجان کارآزموده و متبحر در علوم رسیده از اهل بیت علیه‌السلام، اولین دستورات کار شورا در جهت ارتقاء و ایجاد بسترهای بیشتر برای استقرار و فعالیت‌های قرآنی بانوان در سطح کلان راهبردی اجرایی و نظارتی فعالیت را به انجام برساند.
 
وی افزود: این شورا یک فضای بسته و انحصاری نیست و پذیرای نقدهای سازنده همه علاقه‌مندان و فعالان قرآنی است.
 
در ادامه این نشست نیز محمدمهدی اسماعیلی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در این محفل بر اهمیت فعالیت‌های بانوان قرآنی تاکید کرد. همچنین در این جلسه از وضعیت فعالیت‌های  دارالقرآن‌های موجود در کشورهای اروپایی گزارشی ارائه شد.
 
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن کتاب امید و آرامش» از 27 فروردین تا 9 اردیبهشت 1401 در مصلی امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.

درباره نمایشگاه مجازی قرآن کریم

«قرآن؛ کتاب امید و آرامش»
این شعار بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 27 فروردین لغایت 9 اردیبهشت 1401 (مصادف با 14 تا 27 رمضان المبارک) در بخش های مختلف نمایشگاه و بخش ناشرین درخدمت عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه: 17 تا 23:30

آدرس: مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت