حجت‌الاسلام وافی در نشست «فرزندآوری و جمعیت» مطرح کرد؛

دلیل اصلی عدم فرزندآوری، گره‌های ذهنی است

دلیل اصلی عدم فرزندآوری، گره‌های ذهنی است
حجت‌الاسلام وافی گفت: اعتقاد راسخ دارم دلیل اصلی اینکه مردم فرزندی نمی‌خواهند، گره‌های ذهنی آن‌هاست و ما باید با حوصله به باز کردن این گره‌های ذهنی بپردازیم.
به گزارش ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، حجت‌الاسلام وافی، شامگاه سه‌شنبه 30 فروردین 1401 در نشست «فرزندآوری و جمعیت» که در بخش «ترویج فرهنگ نهج‌البلاغه» برگزار شد، بیان کرد: موضوع فرزندآوری در عین اهمیت و ضرورت، موضوع پر چالشی است، چون معمولا کلمه فرزند مساوی با مشکلات اقتصادی و معیشتی است که از اضافه شدن عضو جدید در خانواده به‌وجود می‌آید. 
 
وی گفت: در این بحث و در این نشست، مردم را به فضای چالشی و بیان دغدغه‌ها دعوت کردیم تا ضمن پرداختن به چالش‌ها، موضوع جمعیت را آسیب‌شناسی کرده و به شبهات پاسخ دهیم.
 
حجت‌الاسلام وافی ادامه داد: اعتقاد راسخ دارم دلیل اصلی اینکه مردم فرزندی نمی‌خواهند، گره‌های ذهنی آن‌هاست و ما باید با حوصله به باز کردن این گره‌های ذهنی بپردازیم. عمده گره‌های ذهنی نسبت به ارزش فرزند و مادر است که مردم مطلع نیستند. مسائل اقتصادی هم دخیل هستند، اما وزن زیادی ندارد و لذا ثروتمندان کمتر فرزند دارند.
 
وی بیان کرد: ما 12 ساعت دوره در شهرهای مختلف و در استان‌ها برگزار می‌کنیم. در این دوره‌ها به 57 دلیلی که مردم فرزند نمی‌خواهند اشاره و سپس به از بین بردن این موانع می‌پردازیم.
 
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن کتاب امید و آرامش» از 27 فروردین تا 9 اردیبهشت 1401 در مصلی امام خمینی(ره) در حال برگزاری است.

درباره سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
این شعار سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 12 لغایت 26 فروردین‌ماه 1402 (مصادف با 10 تا 24 رمضان المبارک) در بخش های مختلف در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت