۳۱ فروردین ۱۴۰۱
رئیس سازمان انرژی اتمی در بازدید از نمایشگاه قرآن کریم عنوان کرد؛

برآیند نمایشگاه مثبت است / تأکید بر حمایت از فعالیت‌های قرآنی

برآیند نمایشگاه مثبت است / تأکید بر حمایت از فعالیت‌های قرآنی
محمد اسلامی؛ رئیس سازمان انرژی اتمی، شامگاه سه‌شنبه ۳۰ فروردین 1401 از بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم بازدید کرد.
رئیس سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، بیان کرد: با بازدیدی که از غرفه‌های نمایشگاه قرآن داشتم، برآیند مثبتی را مشاهده کردم. امیدوارم  هرچه بیشتر و عمیقتر قرآن در زندگی همه ما حضور داشته باشد و با تأسی از قرآن و اهل بیت (ع)، زندگی و کار که برای پیشرفت و سعادت دنیوی ماست به قرآن نزدیک شود.
 
وی افزود: نکته مهم این است که فعالیت‌های قرآنی اموری برآمده از دل وعقیده است و کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، عاشقانه به آن عقیده و باور دارند.
 
اسلامی گفت: نشر و توصیه فرهنگ قرآنی نیاز به ارائه گسترده‌ای دارد تا مردم از قشر و دیدگاه‌های مختلف در این مکان معنوی حضور یابند. همه وجود و هستی ما از قرآن است و رشد و پیشرفت و سعادت در پرتو قرآن روی می‌دهد.
 
رئیس سازمان انرژی اتمی درباره فعالیت‌های بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، اظهار کرد: نمایشگاه قدم خوب و موثری است. تنوع فعالیت‌هایی که در این نمایشگاه مشاهده کردم، زمینه جلب و جذب مردم را فراهم می‌کند. برگزاری این دوره از نمایشگاه برآیند مثبتی دارد و همه این فعالیت‌ها باید مورد حمایت قرار گیرد. 
 
وی در پاسخ به این سوال که «برگزاری این‌دست نمایشگاه‌ها تا چه اندازه در فرهنگ قرآنی عموم جامعه تأثیر دارد؟»، گفت: طبیعتا برگزاری چنین نمایشگاهی موثر است. اینکه مردم ببینند و با قرآن آشنا شوند، بسیار عملکرد خوبی دارد. در طول قرن‌ها قرآن مهجور واقع شده است. برای زندگی با قرآن، باید آن را بفهمیم. برای فهم نیاز به خواندن و تدبر و آشنایی با مفاهیم است. کسی که در این رشته کار می‌کند باید پرحوصله و صبور باشد تا خداوند عنایت خود را همراه کرده و نتیجه فعالیت‌ها را ببینیم. 
 
اسلامی با تأکید بر حمایت از فعالان قرآنی افزود: کسانی که در این امور فعالیت می‌کنند باید حمایت شوند تا فرهنگ قرآنی گسترش پیدا کرده و همه نسل‌ها با تفکر قرآنی پرورش یافته و زندگی کنند. 
 
رئیس سازمان انرژی اتمی با تأکید بر اینکه دولت سیزدهم در زمینه برنامه‌های مرتبط با موضوع سبک زندگی تأکیدات ویژه‌ای دارد، بیان کرد: رئیس‌جمهور کشورمان بر فعالیت‌های دینی و قرآنی  تأکید ویژه دارند. امیدواریم رفتار دولتمردان منطبق با قرآن باشد تا نشر فعالیت‌های قرآنی را شاهد باشیم.
 
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از 27 فروردین تا 9 اردیبهشت 1401 در مصلی امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.
تعداد بازدید : ۸۳۴

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر