جلوه‌‏ای از نوآوری در فعالیت‏‌های قرآنی ارائه می‌‏شود؛

برگزاری رویداد استارتاپی اسلامی ـ قرآنی در نمایشگاه بین‌‏المللی قرآن

برگزاری رویداد استارتاپی اسلامی ـ قرآنی در نمایشگاه بین‌‏المللی قرآن
رویداد استارت‏اپی اسلامی ـ قرآنی با عنوان «114 استارتاپ» با هدف آموزش تجربه‌محور در راستای کارآفرینی اسلامی ـ قرآنی از 5 تا 7 اردیبهشت‏ 1401، در نمایشگاه بین‌‏المللی قرآن برگزار می‌شود.
سید یاسر ساجدی؛ مدیر بخش «فضای مجازی و فرهنگ دانش‌بنیان»، در گفت‌وگو با ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‏‌المللی قرآن کریم، بیان کرد: رویداد استارتاپی اسلامی ـ قرآنی، از مجموعه فعالیت‏های بخش فضای سایبری و فرهنگ دانش‌بنیان نمایشگاه قرآن محسوب می‌‏شود که طبق برنامه‌‏ریزی انجام شده از 5 تا 7 اردیبهشت‌‏ماه، در یکی از سالن‏های نشست‏‌های نمایشگاه برگزار خواهد شد.
 
وی افزود: از ویژگی‌های این برنامه می‌توان به برگزاری یک رویداد آموزشی ـ تجربی سه‌روزه، آموزش تجربه‌‏محور کارآفرینی اسلامی ـ قرآنی، امکان همکاری با کارآفرینان برتر کشور، برگزاری کارگاه‌های جنبی تخصصی با بهره‌گیری از اساتید مجرب، اهدای جایزه به سه تیم برتر و امکان حمایت از ایده‌‏های برتر اشاره کرد.
 
ساجدی درباره محورهای فعالیت این رویداد گفت: رویداد در محورهای آموزش قرآن کریم، تبلیغ و ترویج قرآن کریم، گردشگری و توریسم، هنرهای تجسمی، معماری و دکوراسیون داخلی، اسباب‏بازی و بازی‌های رایانه‌ای، سلامت و محصولات غذایی حلال، وب و اپلیکیشن و تولید محتوای چندرسانه‌ای و برگزاری رویدادهای اسلامی ـ قرآنی (باتوجه ویژه به نمایشگاه بین‌‏المللی قرآن کریم) برگزار می‌شود.

 

مدیر بخش «فضای سایبری و فرهنگ دانش‌بنیان» تأکید کرد: برگزاری این رویداد در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نامگذاری شده است، ازجمله نوآوری‌‏های این دوره از نمایشگاه بین‏‌المللی قرآن کریم به‌شمار می‏‌آید. 
 
ساجدی گفت: تقویت و گسترش اکوسیستم استارت‏اپی با رویکرد اسلامی ـ قرآنی در کشور از سوی مجموعه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان متولی برگزاری نمایشگاه بین‌‏المللی قرآن کریم از اهداف برگزاری این رویداد است.
 
وی اظهار کرد: جوایز درنظر گرفته شده برای گروه‌‏های برتر در این رویداد استارت‏اپی اسلامی ـ قرآنی، شامل مبالغ 6 و 5 و 4 میلیون تومان برای سه رتبه اول تا سوم است.
 
علاقه‌مندان برای ثبت‌نام می‌توانند به پایگاه اطلاع‏رسانی  Evand.com/events/114startups مراجعه کنند.
 
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از 27 فروردین تا 9 اردیبهشت 1401 در مصلی امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.

درباره سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
این شعار سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 12 لغایت 26 فروردین‌ماه 1402 (مصادف با 10 تا 24 رمضان المبارک) در بخش های مختلف در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت