۳۰ فروردین ۱۴۰۱
جلوه‌‏ای از نوآوری در فعالیت‏‌های قرآنی ارائه می‌‏شود؛

برگزاری رویداد استارتاپی اسلامی ـ قرآنی در نمایشگاه بین‌‏المللی قرآن

برگزاری رویداد استارتاپی اسلامی ـ قرآنی در نمایشگاه بین‌‏المللی قرآن
رویداد استارت‏اپی اسلامی ـ قرآنی با عنوان «114 استارتاپ» با هدف آموزش تجربه‌محور در راستای کارآفرینی اسلامی ـ قرآنی از 5 تا 7 اردیبهشت‏ 1401، در نمایشگاه بین‌‏المللی قرآن برگزار می‌شود.
سید یاسر ساجدی؛ مدیر بخش «فضای مجازی و فرهنگ دانش‌بنیان»، در گفت‌وگو با ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‏‌المللی قرآن کریم، بیان کرد: رویداد استارتاپی اسلامی ـ قرآنی، از مجموعه فعالیت‏های بخش فضای سایبری و فرهنگ دانش‌بنیان نمایشگاه قرآن محسوب می‌‏شود که طبق برنامه‌‏ریزی انجام شده از 5 تا 7 اردیبهشت‌‏ماه، در یکی از سالن‏های نشست‏‌های نمایشگاه برگزار خواهد شد.
 
وی افزود: از ویژگی‌های این برنامه می‌توان به برگزاری یک رویداد آموزشی ـ تجربی سه‌روزه، آموزش تجربه‌‏محور کارآفرینی اسلامی ـ قرآنی، امکان همکاری با کارآفرینان برتر کشور، برگزاری کارگاه‌های جنبی تخصصی با بهره‌گیری از اساتید مجرب، اهدای جایزه به سه تیم برتر و امکان حمایت از ایده‌‏های برتر اشاره کرد.
 
ساجدی درباره محورهای فعالیت این رویداد گفت: رویداد در محورهای آموزش قرآن کریم، تبلیغ و ترویج قرآن کریم، گردشگری و توریسم، هنرهای تجسمی، معماری و دکوراسیون داخلی، اسباب‏بازی و بازی‌های رایانه‌ای، سلامت و محصولات غذایی حلال، وب و اپلیکیشن و تولید محتوای چندرسانه‌ای و برگزاری رویدادهای اسلامی ـ قرآنی (باتوجه ویژه به نمایشگاه بین‌‏المللی قرآن کریم) برگزار می‌شود.

 

مدیر بخش «فضای سایبری و فرهنگ دانش‌بنیان» تأکید کرد: برگزاری این رویداد در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نامگذاری شده است، ازجمله نوآوری‌‏های این دوره از نمایشگاه بین‏‌المللی قرآن کریم به‌شمار می‏‌آید. 
 
ساجدی گفت: تقویت و گسترش اکوسیستم استارت‏اپی با رویکرد اسلامی ـ قرآنی در کشور از سوی مجموعه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان متولی برگزاری نمایشگاه بین‌‏المللی قرآن کریم از اهداف برگزاری این رویداد است.
 
وی اظهار کرد: جوایز درنظر گرفته شده برای گروه‌‏های برتر در این رویداد استارت‏اپی اسلامی ـ قرآنی، شامل مبالغ 6 و 5 و 4 میلیون تومان برای سه رتبه اول تا سوم است.
 
علاقه‌مندان برای ثبت‌نام می‌توانند به پایگاه اطلاع‏رسانی  Evand.com/events/114startups مراجعه کنند.
 
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از 27 فروردین تا 9 اردیبهشت 1401 در مصلی امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.
تعداد بازدید : ۸۳۸

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر