۳۰ فروردین ۱۴۰۱

استقبال انبوه بازدیدکنندگان از زیارت مجازی اباعبدالله الحسین (ع)

استقبال انبوه بازدیدکنندگان از زیارت مجازی اباعبدالله الحسین (ع)
بخش زیارت مجازی سه بُعدی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برای بازدیدکنندگان تعبیه شده و در این بخش بازدیدکنندگان با ورد به صحرای کربلا در حال و هوای خیمه‌های اباعبدالله الحسین در روز عاشورا قرار گرفته و حضرت و ۷۲ تن از یاران با وفایش را زیارت می‌کنند.

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن؛ کتاب امید و آرامش» در قالب چهل‌وپنج کمیته و بخش نمایشگاهی و صدها غرفه در محل مصلی امام خمینی(ره) به مدت 14 روز از شنبه ۲۷ فروردین با حضور محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی و محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.

غرفه نوجوان موسسه «منادیان بصیرت» همزمان با افتتاحیه بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در مصلی امام خمینی(ره) آغاز به‌کار کرد.

در روز اول نمایشگاه بازدیدکنندگان بسیاری از غرفه نوجوان با شعار انرژی، امید، ابتکار در حوزه سرگرمی های دیجیتال فعالیت می‌کند، دیدن کردند.

بخش زیارت مجازی سه بُعدی یکی از بخش‌هایی است که برای بازدیدکنندگان تعبیه شده، در این بخش بازدیدکنندگان با ورد به صحرای کربلا در حال و هوای خیمه‌های اباعبدالله الحسین در روز عاشورا قرار گرفته و حضرت و ۷۲ تن از یاران با وفایش را زیارت می‌کنند.

در این بخش بازدیدکنندگان لحظاتی از دنیای اطراف فارغ شده و روح و جسمش را همراه کاروان سیدالشهدا علیه السلام می‌کند. 

احساس کردم کنار امام حسین(ع) ایستاده‌ام/ بی‌اختیار اشک‌هایم جاری شدند

هانیه حسین نژاد یک بازدیدکننده از غرفه نوجوان منادیان بصیرت در بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفتگو با روابط عمومی.... در رابطه با بخش زیارت مجازی سه بُعدی اباعبدالله الحسین علیه السلام اظهار کرد: به طور اتفاقی متوجه برنامه زیارت مجازی سیدالشهدا علیه السلام در این غرفه شدم و توجهم را جلب کرد، برای همین آمدم تا از نزدیک آن را تجربه کنم.

وی افزود: از همان لحظه اول همه تصاویر و آنچه که می‌دیدم خیلی واقعی بود، انگار واقعا در آن صحنه و حادثه‌ها بودم و داشتم از نزدیک این واقعه را نگاه می‌کردم. 

این بازدیدکننده از غرفه نوجوان منادیان بصیرت که ۲۰ سال سن داشت، گفت: نمی‌دانم چه شد فقط یک لحظه احساس کردم که قلبم شکسته و دیگر تحمل دیدن آن صحنه‌ها را نداشتم، همینطور بی اختیار اشک از گونه‌هایم سرازیر می‌شد. نمی‌فهمیدم واقعا چه اتفاقی دارد رخ می‌دهد، در آن صحنه‌ها محو شده بودم، احساس کردم که الان پیش امام حسین علیه السلام هستم و کنار ایشان ایستاده‌ام و حس خیلی خوبی بود.

وی همچنین تاکید کرد: تا به حال چنین برنامه‌ای را با این کیفیت و این حس پویایی و زنده بودن که خودم را در آنجا حاضر ببینم ندیده بودم. قبلا چنین تصاویری را دیده بودم اما هیچگاه حس حضور در آن لحظه و صحنه‌ها را برایم تداعی نمی‌کرد.

امیدوارم زیارت مجازی اباعبدالله اکران عمومی شود/ جای خالی چنین آثار فاخری در جامعه احساس می‌شود

مهدی حاتمی یک بازدیدکننده از غرفه نوجوان منادیان بصیرت در بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفتگو با روابط عمومی.... در رابطه با بخش زیارت مجازی سه بُعدی اباعبدالله الحسین علیه السلام اظهار کرد: این نوع زیارت یک اتفاق جدیدی بود که برای اولین بار آن را می‌دیدم و خیلی تاثیرگذار بود. تمام آنچه که در این سال‌ها در روضه ها شنیده بودم را اکنون در این زیارت مجازی به چشم دیدم. 

این بازدیدکننده از غرفه نوجوان منادیان بصیرت گفت: در این زیارت احساس کردم که خودم در آن صحنه قرار دارم و امیدوارم که شرایطی فراهم شود تا همه مردم بتوانند این صحنه‌ها را ببینند و از آن بهره‌مند شوند.

حاتمی همچنین تصریح کرد: اگر امکان اکران عمومی آن در سینماهای کشور فراهم شود، می‌تواند تاثیرگذاری بیشتری بر مخاطبان و آشنایی تصویری آنها با واقعیت آنچه در روز عاشورا اتفاق افتاده شود.

این بازدیدکننده از غرفه نوجوان منادیان بصیرت تاکید کرد: در شرایطی که در سینماهای کشور اغلب خوراک فرهنگی نامناسبی پخش و ترویج می‌شود،  جای خالی چنین آثار بیش از پیش احساس می‌شود و پخش عمومی آن تاثیر بسزایی بر جامعه خواهد داشت.

حاتمی ادامه داد: زمانیکه در حال زیارت مجازی اباعبدالله الحسین علیه السلام بودم، محو آن حال و هوا شده بودم و برای لحظاتی خودم را فارغ از فضای پیرامون دیدم. همخوانی تصویر و صوت و روضه ای که پخش می‌شد بسیار مناسب بود و مرا تحت تاثیر قرار داد.

گفتنی است غرفه نوجوان منادیان بصیرت در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم همزمان با شب میلاد امام حسن (ع) از شنبه ۲۷ فروردین تا جمعه ۹ اردیبهشت از ساعت۱۷:۳۰ تا ۲۳:۳۰ در شبستان اصلی مصلی امام خمینی(ره) راهرو ۹۶ میزبان علاقه مندان به قرآن کریم خواهد بود.

تعداد بازدید : ۷۵۸

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر