۳۰ فروردین ۱۴۰۱

زیارت مجازی اباعبدالله الحسین (ع) در نمایشگاه قرآن

زیارت مجازی اباعبدالله الحسین (ع) در نمایشگاه قرآن
بخش زیارت مجازی سه بُعدی یکی از بخش‌های نمایشگاه قرآن کریم امسال است که برای بازدیدکنندگان تعبیه شده، در این بخش بازدیدکنندگان با ورود به صحرای کربلا در حال و هوای خیمه‌های اباعبدالله الحسین در روز عاشورا قرار گرفته و حضرت و ۷۲ تن از یاران با وفایش را زیارت می‌کنند.

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار «قرآن؛ کتاب امید و آرامش» در قالب چهل‌وپنج کمیته و بخش نمایشگاهی و صدها غرفه در محل مصلی امام خمینی(ره) به مدت ۱۴ روز از شنبه ۲۷ فروردین با حضور محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی و محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.

غرفه نوجوان موسسه «منادیان بصیرت» همزمان با افتتاحیه بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در مصلی امام خمینی(ره) آغاز به‌کار کرد.

در روز اول نمایشگاه بازدیدکنندگان بسیاری از غرفه نوجوان با شعار انرژی، امید، ابتکار در حوزه سرگرمی های دیجیتال فعالیت می‌کند، دیدن کردند.

بخش زیارت مجازی سه بُعدی یکی از بخش‌هایی است که برای بازدیدکنندگان تعبیه شده، در این بخش بازدیدکنندگان با ورود به صحرای کربلا در حال و هوای خیمه‌های اباعبدالله الحسین در روز عاشورا قرار گرفته و حضرت و ۷۲ تن از یاران با وفایش را زیارت می‌کنند.

در این بخش بازدیدکنندگان لحظاتی از دنیای اطراف فارغ شده و روح و جسمش را همراه کاروان سیدالشهدا علیه السلام می‌کند.  

احساس کردم کنار امام حسین(ع) ایستاده‌ام/ بی‌اختیار اشک‌هایم جاری شدند 

یک بازدیدکننده از غرفه نوجوان منادیان بصیرت در بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در رابطه با بخش زیارت مجازی سه بُعدی اباعبدالله الحسین علیه السلام اظهار کرد: به طور اتفاقی متوجه برنامه زیارت مجازی سیدالشهدا علیه السلام در این غرفه شدم و توجهم را جلب کرد، برای همین آمدم تا از نزدیک آن را تجربه کنم.

وی افزود: از همان لحظه اول همه تصاویر و آنچه که می‌دیدم خیلی واقعی بود، انگار واقعا در آن صحنه و حادثه‌ها بودم و داشتم از نزدیک این واقعه را نگاه می‌کردم.  

این بازدیدکننده از غرفه نوجوان منادیان بصیرت که ۲۰ سال سن داشت، گفت: نمی‌دانم چه شد فقط یک لحظه احساس کردم که قلبم شکسته و دیگر تحمل دیدن آن صحنه‌ها را نداشتم، همینطور بی اختیار اشک از گونه‌هایم سرازیر می‌شد. نمی‌فهمیدم واقعا چه اتفاقی دارد رخ می‌دهد، در آن صحنه‌ها محو شده بودم. حس خیلی خوبی بود.

امیدوارم زیارت مجازی اباعبدالله اکران عمومی شود/ جای خالی چنین آثار فاخری در جامعه احساس می‌شود 

بازدیدکننده دیگری در رابطه با بخش زیارت مجازی سه بُعدی اباعبدالله الحسین علیه السلام اظهار کرد: این نوع زیارت یک اتفاق جدیدی بود که برای اولین بار آن را می‌دیدم و خیلی تاثیرگذار بود. تمام آنچه که در این سال‌ها در روضه‌ها شنیده بودم را اکنون در این زیارت مجازی به چشم دیدم.  

این بازدیدکننده گفت: در این زیارت احساس کردم که خودم در آن صحنه قرار دارم و امیدوارم که شرایطی فراهم شود تا همه مردم بتوانند این صحنه‌ها را ببینند و از آن بهره‌مند شوند. اگر امکان اکران عمومی آن در سینماهای کشور فراهم شود، می‌تواند تاثیرگذاری بیشتری بر مخاطبان و آشنایی تصویری آنها با واقعیت آنچه در روز عاشورا اتفاق افتاده شود.

وی ادامه داد: زمانیکه در حال زیارت مجازی اباعبدالله الحسین علیه السلام بودم، محو آن حال و هوا شده بودم و برای لحظاتی خودم را فارغ از فضای پیرامون دیدم. همخوانی تصویر و صوت و روضه ای که پخش می‌شد بسیار مناسب بود و مرا تحت تاثیر قرار داد.

غرفه نوجوان منادیان بصیرت در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم همزمان با شب میلاد امام حسن (ع) از شنبه ۲۷ فروردین تا جمعه ۹ اردیبهشت از ساعت۱۷:۳۰ تا ۲۳:۳۰ در شبستان اصلی مصلی امام خمینی(ره) راهرو ۹۶ میزبان علاقه مندان به قرآن کریم خواهد بود.

تعداد بازدید : ۸۷۴

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر