قرآن برای تمام بشریت و غیرقابل مصادره است + فیلم

قرآن برای تمام بشریت و غیرقابل مصادره است + فیلم
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: قرآن را نباید مصادره کرد و باید توجه داشت که قرآن برای تمام بشریت است.

مراسم افتتاحیه بخش بین‌الملل اولین کنفرانس بین‌المللی خانواده و تربیت معنوی شب گذشته در بیست‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد. آیت‌الله رضا رمضانی عضو مجلس خبرگان رهبری، علی ‌باقر طاهری‌نیا معاون پژوهش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و حجت‌الاسلام مصطفی دریاباری دبیر کنفرانس بین‌المللی «خانواده و تربیت معنوی» به سخنرانی پرداختند.

 حجت‌الاسلام مصطفی دریاباری، دبیر کنفرانس بین‌المللی «خانواده و تربیت معنوی» در این نشست گفت: بخش بین‌الملل کنفرانس بین‌المللی «خانواده و تربیت معنوی» نشان می‌دهد نگاه ما به مقوله خانواده و تربیت معنوی فقط نگاه داخلی نیست بلکه به کشورهای دیگر هم نگاهی داریم و جامعه شیعه را در هر گوشه از عالم مدنظر قرار داده‌ایم و در گام دوم نگاهمان به اهل سنت است.

وی افزود: خانواده اسلامی اعم از شیعه و سنی برای ما حائز اهمیت است، زیرا معتقدیم آن وحدتی که به دنبالش هستیم تحت یک خانواده و پیرو پیامبر اسلام(ص) بودن تحقق می‌یابد.

دبیر کنفرانس بین‌المللی «خانواده و تربیت معنوی» با بیان اینکه بُعد سوم کنفرانس علاوه بر تحت پوشش قرار دادن اهل تشیع و اهل سنت، بُعد ادیان ابراهیمی است، کفت: در این کنفرانس ما به دنبال در نظر گرفتن سایر ادیان ابراهیمی هم بوده‌ایم. به هر حال یهودیت و مسیحیت دو دین مهم ابراهیمی محسوب می‌شوند و به دنبال این هستیم تا یک خانواده دینی و ایمانی را تشکیل دهیم، چون اشتراکات بسیاری در این زمینه وجود دارد. در فضای سکولار، تشکیل یک جبهه معنوی و دینی عالمانه و آکادمیک همراه با انگیزه و شور برجسته ایمان بسیار مهم است.

به گفته دریاباری، مراکز دانشگاهی و علمی استقبال بسیار زیادی از این کنفرانس داشته‌اند.

قرآن نجات‌بخش است

آیت‌الله رضا رمضانی، عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نجات‌بخش بودن قرآن گفت: ما باید خودمان را به قرآن عرضه بکنیم. امروزه عرصه بین‌الملل و جهان تشنه قرآن و معارف قرآنی است. قرآن نجات‌بخش انسان‌هاست و به معنای دقیق کلمه آدمیان را به کرامت واقعی دعوت می‌کند.

درباره سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
این شعار سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 12 لغایت 26 فروردین‌ماه 1402 (مصادف با 10 تا 24 رمضان المبارک) در بخش های مختلف در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت