قرآن برای تمام بشریت و غیرقابل مصادره است + فیلم

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: قرآن را نباید مصادره کرد و باید توجه داشت که قرآن برای تمام بشریت است.

مراسم افتتاحیه بخش بین‌الملل اولین کنفرانس بین‌المللی خانواده و تربیت معنوی شب گذشته در بیست‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد. آیت‌الله رضا رمضانی عضو مجلس خبرگان رهبری، علی ‌باقر طاهری‌نیا معاون پژوهش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و حجت‌الاسلام مصطفی دریاباری دبیر کنفرانس بین‌المللی «خانواده و تربیت معنوی» به سخنرانی پرداختند.

 حجت‌الاسلام مصطفی دریاباری، دبیر کنفرانس بین‌المللی «خانواده و تربیت معنوی» در این نشست گفت: بخش بین‌الملل کنفرانس بین‌المللی «خانواده و تربیت معنوی» نشان می‌دهد نگاه ما به مقوله خانواده و تربیت معنوی فقط نگاه داخلی نیست بلکه به کشورهای دیگر هم نگاهی داریم و جامعه شیعه را در هر گوشه از عالم مدنظر قرار داده‌ایم و در گام دوم نگاهمان به اهل سنت است.

وی افزود: خانواده اسلامی اعم از شیعه و سنی برای ما حائز اهمیت است، زیرا معتقدیم آن وحدتی که به دنبالش هستیم تحت یک خانواده و پیرو پیامبر اسلام(ص) بودن تحقق می‌یابد.

دبیر کنفرانس بین‌المللی «خانواده و تربیت معنوی» با بیان اینکه بُعد سوم کنفرانس علاوه بر تحت پوشش قرار دادن اهل تشیع و اهل سنت، بُعد ادیان ابراهیمی است، کفت: در این کنفرانس ما به دنبال در نظر گرفتن سایر ادیان ابراهیمی هم بوده‌ایم. به هر حال یهودیت و مسیحیت دو دین مهم ابراهیمی محسوب می‌شوند و به دنبال این هستیم تا یک خانواده دینی و ایمانی را تشکیل دهیم، چون اشتراکات بسیاری در این زمینه وجود دارد. در فضای سکولار، تشکیل یک جبهه معنوی و دیني عالمانه و آکادمیک همراه با انگیزه و شور برجسته ایمان بسیار مهم است.

به گفته دریاباری، مراکز دانشگاهی و علمی استقبال بسیار زیادی از این کنفرانس داشته‌اند.

قرآن نجات‌بخش است

آیت‌الله رضا رمضانی، عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نجات‌بخش بودن قرآن گفت: ما باید خودمان را به قرآن عرضه بکنیم. امروزه عرصه بین‌الملل و جهان تشنه قرآن و معارف قرآنی است. قرآن نجات‌بخش انسان‌هاست و به معنای دقیق کلمه آدمیان را به کرامت واقعی دعوت می‌کند.

درباره نمایشگاه مجازی قرآن کریم

«قرآن؛ کتاب امید و آرامش»
این شعار بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 27 فروردین لغایت 9 اردیبهشت 1401 (مصادف با 14 تا 27 رمضان المبارک) در بخش های مختلف نمایشگاه و بخش ناشرین درخدمت عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه: 17 تا 23:30

آدرس: مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت