۲۹ فروردین ۱۴۰۱

قرآن برای تمام بشریت و غیرقابل مصادره است + فیلم

قرآن برای تمام بشریت و غیرقابل مصادره است + فیلم
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: قرآن را نباید مصادره کرد و باید توجه داشت که قرآن برای تمام بشریت است.

مراسم افتتاحیه بخش بین‌الملل اولین کنفرانس بین‌المللی خانواده و تربیت معنوی شب گذشته در بیست‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد. آیت‌الله رضا رمضانی عضو مجلس خبرگان رهبری، علی ‌باقر طاهری‌نیا معاون پژوهش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و حجت‌الاسلام مصطفی دریاباری دبیر کنفرانس بین‌المللی «خانواده و تربیت معنوی» به سخنرانی پرداختند.

 حجت‌الاسلام مصطفی دریاباری، دبیر کنفرانس بین‌المللی «خانواده و تربیت معنوی» در این نشست گفت: بخش بین‌الملل کنفرانس بین‌المللی «خانواده و تربیت معنوی» نشان می‌دهد نگاه ما به مقوله خانواده و تربیت معنوی فقط نگاه داخلی نیست بلکه به کشورهای دیگر هم نگاهی داریم و جامعه شیعه را در هر گوشه از عالم مدنظر قرار داده‌ایم و در گام دوم نگاهمان به اهل سنت است.

وی افزود: خانواده اسلامی اعم از شیعه و سنی برای ما حائز اهمیت است، زیرا معتقدیم آن وحدتی که به دنبالش هستیم تحت یک خانواده و پیرو پیامبر اسلام(ص) بودن تحقق می‌یابد.

دبیر کنفرانس بین‌المللی «خانواده و تربیت معنوی» با بیان اینکه بُعد سوم کنفرانس علاوه بر تحت پوشش قرار دادن اهل تشیع و اهل سنت، بُعد ادیان ابراهیمی است، کفت: در این کنفرانس ما به دنبال در نظر گرفتن سایر ادیان ابراهیمی هم بوده‌ایم. به هر حال یهودیت و مسیحیت دو دین مهم ابراهیمی محسوب می‌شوند و به دنبال این هستیم تا یک خانواده دینی و ایمانی را تشکیل دهیم، چون اشتراکات بسیاری در این زمینه وجود دارد. در فضای سکولار، تشکیل یک جبهه معنوی و دینی عالمانه و آکادمیک همراه با انگیزه و شور برجسته ایمان بسیار مهم است.

به گفته دریاباری، مراکز دانشگاهی و علمی استقبال بسیار زیادی از این کنفرانس داشته‌اند.

قرآن نجات‌بخش است

آیت‌الله رضا رمضانی، عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نجات‌بخش بودن قرآن گفت: ما باید خودمان را به قرآن عرضه بکنیم. امروزه عرصه بین‌الملل و جهان تشنه قرآن و معارف قرآنی است. قرآن نجات‌بخش انسان‌هاست و به معنای دقیق کلمه آدمیان را به کرامت واقعی دعوت می‌کند.

تعداد بازدید : ۹۵۹

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر