۲۷ فروردین ۱۴۰۱

بخش بین‌الملل جشنواره تلاوت ‌های مجلسی راه‌اندازی می‌شود

بخش بین‌الملل جشنواره تلاوت ‌های مجلسی راه‌اندازی می‌شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حمایت این وزارتخانه از جشنواره تلاوت‌های مجلسی گفت: این جشنواره امروز به تکامل رسیده و مقدمات راه‌اندازی بخش بین‌الملل آن در دستور کار است و تلاش می کنیم تا جشنواره به خوبی رشد یافته و در نقاط مختلف دنیا گسترش یابد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی با اعلام این خبر افزود: چند ماه قبل در قائمشهر در یکی از مراحل جشنواره حضور داشتم و امروز اختتامیه نهایی آن برگزار می‌شود و امیدواریم بخش بین‌الملل جشنواره به زودی راه‌اندازی شود.

توسعه فرهنگ قرآنی وظیفه حاکمیت است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: توسعه فرهنگ قرآنی وظیفه حاکمیت است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مرکز این مهم است زیرا هم معاونت قرآن و عترت دارد و هم در همه بخش ‌ها و معاونت ‌‌ها توجه به قرآن در دستور کار است و به صورت یک موضوع مهم دنبال می‌شود.

وی در عین حال تصریح کرد: البته رویکرد دولت مردمی و رئیس جمهور محترم این است که برنامه ‌های مهم توسط فعالان آن عرصه و به صورت مردمی دنبال شود که جشنواره تلاوت‌های مجلسی یکی از این موارد است.

در پایان این آیین از امین عبدی، سید محمد طاهایی، سید جاسم موسوی، سعید عبدی و پارسا انگشتان به عنوان قاریان برتر این جشنواره تقدیر شد.

در این آیین برخی از برگزیدگان جشنواره به تلاوت پرداختند و اجرای گروه‌ های تواشیح و همخوانی محراب و محمد رسول‌الله از جمله برنامه های آن بود
تعداد بازدید : ۲۲۷

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر