بخش بین‌الملل جشنواره تلاوت ‌های مجلسی راه‌اندازی می‌شود

بخش بین‌الملل جشنواره تلاوت ‌های مجلسی راه‌اندازی می‌شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حمایت این وزارتخانه از جشنواره تلاوت‌های مجلسی گفت: این جشنواره امروز به تکامل رسیده و مقدمات راه‌اندازی بخش بین‌الملل آن در دستور کار است و تلاش می کنیم تا جشنواره به خوبی رشد یافته و در نقاط مختلف دنیا گسترش یابد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی با اعلام این خبر افزود: چند ماه قبل در قائمشهر در یکی از مراحل جشنواره حضور داشتم و امروز اختتامیه نهایی آن برگزار می‌شود و امیدواریم بخش بین‌الملل جشنواره به زودی راه‌اندازی شود.

توسعه فرهنگ قرآنی وظیفه حاکمیت است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: توسعه فرهنگ قرآنی وظیفه حاکمیت است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مرکز این مهم است زیرا هم معاونت قرآن و عترت دارد و هم در همه بخش ‌ها و معاونت ‌‌ها توجه به قرآن در دستور کار است و به صورت یک موضوع مهم دنبال می‌شود.

وی در عین حال تصریح کرد: البته رویکرد دولت مردمی و رئیس جمهور محترم این است که برنامه ‌های مهم توسط فعالان آن عرصه و به صورت مردمی دنبال شود که جشنواره تلاوت‌های مجلسی یکی از این موارد است.

در پایان این آیین از امین عبدی، سید محمد طاهایی، سید جاسم موسوی، سعید عبدی و پارسا انگشتان به عنوان قاریان برتر این جشنواره تقدیر شد.

در این آیین برخی از برگزیدگان جشنواره به تلاوت پرداختند و اجرای گروه‌ های تواشیح و همخوانی محراب و محمد رسول‌الله از جمله برنامه های آن بود

درباره سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
این شعار سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 12 لغایت 26 فروردین‌ماه 1402 (مصادف با 10 تا 24 رمضان المبارک) در بخش های مختلف در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت