عبدالکریم بی آزار شیرازی

عبدالکریم بی آزار شیرازی
پژوهش
دوره سوم

نام : عبدالکریم

نام خانوادگی : بی آزار

تاریخ تولد : 1323

سال انتخاب : 1375

برگزیده شده در حوزه : پژوهش

منتخب دوره : سوم

 
در سال 1323 در شیراز دیده به جهان گشود. مقدمات حوزه های دینی را در شیراز طی کرد و سطوح عالی و دروس خارج را در قم و نجف اشرف، از محضر علمای بزرگ از جمله حضرت امام خمینی (ره) فرا گرفت و تمامی بحث های مسائل مستحدثه ایشان را به رشته تحریر درآورد.

در سال 1353 به دریافت گواهی افتا و اجتهاد از وزارت علوم و آموزش عالی نائل آمد. در سال 1354 رهسپار دانشگاه مک گیل کانادا شد و در انستیتو مطالعات اسلامی به تحصیلات دانشگاهی پرداخت و در تاریخ و تمدن اسلامی موفق به اخذ درجة M.A شد. از سال 1361 به تدریس در دانشگاه های ایران پرداخت. در سال 1372 در علوم قرآن و حدیث موفق به اخذ درجة دکترا شد. ایشان از سال 1348 با دارالتقریب قاهره و دبیر کل آن همکاری داشت و مسؤولان دارالتقریب وی را برای ترجمة مقالات رجال تقریب در مجلة رسالة الاسلام برگزیدند. این ترجمه ها زیر نظر دبیر کل محترم دارالتقریب در چند جلد چاپ و منتشر شد. از آغاز تأسیس مجمع جهانی تقریب، از سوی مقام معظم رهبری به عضویت شورای عالی این مجمع درآمد و یک سال معاونت امور بین­الملل این مجمع را به عهده داشت.

وی هم اکنون از سوی دبیر کل مجمع جهانی تقریب و هیأت امنای دانشگاه مذاهب اسلامی و وزیر محترم علوم و آموزش عالی عهده دار ریاست این دانشگاه است.

عبدالکریم بی آزار شیرازی تاکنون بیش از 150 عنوان کتاب به رشتة تحریر درآورده که بیشتر آن ها چاپ و منتشر شده است از جمله:

1. تفسیر کاشف (به فارسی و عربی) 8 جلد، 2. رسالة نوین امام خمینی (ره) (به فارسی، انگلیسی و اردو) 4 جلد، 3. رسالة نوین فقهی پزشکی 4 جلد، 4. قرآن در ادب فارسی 4 جلد، 5. قرآن ناطق 3 جلد، 6. قرآن و طبیعت (فارسی، عربی، ترکی و روسی) 15 جلد، 7. داستان زندگی پیامبر (فارسی، عربی، اردو، کردی و اسپانیایی) 20 جلد، 8. امام متقین علی (ع) 7 جلد، 9. فاطمه (س) پارة پیامبر 7 جلد، 10. امام حسن (ع) 3 جلد و ...

کتاب های قرآن پژوهی استاد در واقع می تواند جوابگوی نیازهای بسیاری از جوانان و نوجوانان قرآن پژوه باشد.

درباره سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
این شعار سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 12 لغایت 26 فروردین‌ماه 1402 (مصادف با 10 تا 24 رمضان المبارک) در بخش های مختلف در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت