تحلیل تفاسیر معاصر هند(قسمت اول)

در این وبینار، غلام یحیی انجم، رییس گروه مطالعات اسلامی دانشگاه همدرد و از اساتید مطالعات اسلامی و قرآنی هند مقاله خود را با موضوع «تحلیلی از سیر تفسیر و مفسران معاصر هند» ارایه داد و گفت: زبان اردو یکی از مهمترین منابع تفسیر قرآنی است. بنابر منابع، نخستین تفسیر در این منطقه در قرن پنجم هجری از سوی ابن التاج نوشته شده و جواهرالقرآن نام دارد. وی با تاکید بر اهمیت تفاسیر قرآنی شبه قاره، استقبال مسلمانان از این تفاسیر را چشمگیر توصیف کرد. در ادامه، محی‌الدین قاضی، رییس دانشکده قرآن و حدیث دانشگاه جامعه ملیه اسلامیه دهلی و پژوهشگر قرآنی، به نقد سخنان غلام یحیی انجم در زمینه تفاسیر شبه قاره پرداخت و علیزاده موسوی، استاد دانشگاه ادیان و مذاهب و پژوهشگر مطالعات اسلامی شبه قاره نیز به روش شناسی تفاسیر معاصر هند می‌پردازد.

درباره نمایشگاه مجازی قرآن کریم

«قرآن؛ کتاب رشد و رویش»
این شعار نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم است که از ۱۱ تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰(مصادف با ۱۸ تا ۲۷ رمضان) در دو بخش خدمات فروشگاهی و خدمات محتوایی درخدمت عموم علاقمندان است.
خوب است بدانید بخش فروشگاهی فقط در ایام برگزاری نمایشگاه در دسترس بوده، اما بخش خدمات محتوایی پس از برگزاری نمایشگاه، همچنان خدمتگزار شما علاقه‌مندان خواهد بود.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

لوگو فوتر