۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

بن تخفیف در نمایشگاه قرآن به دانشجویان و طلاب اختصاص می‌یابد

بن تخفیف در نمایشگاه قرآن به دانشجویان و طلاب اختصاص می‌یابد
دبیر اجرایی نمایشگاه مجازی قرآن کریم از اختصاص بن تخفیف ۵۰ درصدی خرید کتاب برای ۱۰ هزار و ۵۰۰ دانشجوی علوم قرآنی و طلاب حوزه های علمیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم، مرتضی خدمتکار دبیر اجرایی نمایشگاه مجازی قرآن کریم گفت: از امروز یکشنبه 19 اردیبهشت‌ماه بن تخفیف ۵۰ درصدی خرید کتاب برای ۱۰ هزار و ۵۰۰ دانشجو و طلبه که در رشته‌های علوم قرآنی تحصیل می‌کنند، اختصاص می‌یابد که این بن تخفیف علاوه بر ۲۰ درصدی است که در نمایشگاه برای همه فعالان قرآنی اعمال می‌شود و دانشجویان و طلاب علوم قرآنی می‌توانند از امروز تا پایان زمان برگزاری نمایشگاه یعنی چهارشنبه بیست‌و‌نهم ماه مبارک رمضان برای خرید اقدام کنند.

وی افزود: این افراد غیر از ۱۷ هزار فعال قرآنی هستند که بن خرید دریافت کرده‌اند. به عبارت دیگر مبلغ این بن ۲۰۰ هزار تومان است که صد هزار تومان از سوی نمایشگاه اختصاص می‌یابد و ۱۰۰ هزار تومان از سوی دانشجو یا طلبه هنگام خرید کتاب پرداخت می‌شود.

خدمتکار با بیان این که امروز برای این تعداد دانشجو و طلبه پیامک ارسال خواهد شد، اضافه کرد: این پیامک برای دانشجویانی ارسال می‌شود که ما توانستیم اطلاعات آنان را در این فرصت از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و حوزه‌های علمیه دریافت کنیم.

مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: طلاب و دانشجویان پس از دریافت پیامک می‌توانند به سامانه نمایشگاه مجازی قرآن کریم مراجعه کنند و خرید خود را انجام دهند.

خدمتکار با بیان این که پنج هزار طلبه سطح دو و سه و همچنین پنج هزار و ۵۰۰ دانشجوی علوم قرآنی از این بن استفاده می کنند، درباره آمار موجود گفت: علت این که نام همه دانشجویان علوم قرآنی یا طلاب حوزه های علمیه در این آمار نیامده به دو مساله برمی گردد. یعنی بخشی به اطلاعاتی مربوط می شود که در اختیار داشتیم. مثلا اطلاعات بسیاری از دانشجویان و طلاب موجود بود ولی کد ملی آنان را نداشتیم و مجبور شدیم نام آنان را حذف کنیم و برای اولین بار چنین تجربه ای را پشت سر می گذاریم. بخش دیگر نیز به محدودیت اعتبارات برمی گردد ولی عامل اصلی، نداشتن اطلاعات کامل بود.

وی افزود: برای اولین بار بن خرید به ۱۷ هزار فعال قرآنی در نمایشگاه مجازی قرآن داده شد که تا کنون سابقه نداشته و علت آن برگزاری نمایشگاه به صورت مجازی بود و تمام فعالان قرآنی برخلاف نمایشگاه حضوری می توانند از این فرصت استفاده کنند در حالی که در نمایشگاه های قبلی فقط تهرانی ها می توانستند خرید کنند.

نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم با شعار قرآن، کتاب رشد و رویش از یازدهم اردیبهشت‌ماه با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز به کار کرد و به صورت ۲۴ ساعته به مدت ۱۰ روز یعنی تا بیست و هفتم ماه مبارک رمضان از طریق مجازی در دسترس علاقه مندان به قرآن کریم است.

در این نمایشگاه مجازی دو بخش اصلی فروشگاهی و محتوایی وجود دارد که بخش فروشگاهی به فروش کتاب های چاپی در حوزه دین و دفاع مقدس اختصاص دارد و امکان عرضه و فروش تمام کتاب های مربوط به دین و حوزه دفاع مقدس که ناشران از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز چاپ گرفته باشند، فراهم شده است.

بستر این نمایشگاه همچون نمایشگاه مجازی کتاب است که سال گذشته برای اولین بار به دلیل ویروس کرونا از سوی خانه کتاب برگزار شد و در آنجا ناشران ثبت اثر می کردند و بازدیدکنندگان کتاب مورد نظر خود را از انتشاراتی که کتاب را ارائه کرده بود، انتخاب کرده و در سبد خرید قرار می دادند. خانه کتاب و ادبیات ایران به عنوان مجری بخش فروشگاهی نمایشگاه قرآن انتخاب شده است.

قرار است همزمان با این نمایشگاه ۳۰ وبینار تخصصی در حوزه های گوناگون فرهنگ قرآنی برگزار شود که ۱۰ وبینار در سطح بین المللی و با حضور میهمانان برجسته فرهنگ قرآنی و اسلامی از ۱۰ کشور خواهد بود.

یکی از ویژگی های نمایشگاه مجازی قرآن کریم این است که بر اساس توافق صورت گرفته میان شرکت ملی پست با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کتاب های خریداری شده توسط بازدیدکنندگان از نمایشگاه به صورت رایگان ارسال می شود و هزینه ارسال پست توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۳,۸۱۷

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر