سامانه رسم المصحف

وب سایت

«سامانه جامع رسم المصحف» که برای نخستین بار در جهان اسلام به همت مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران راه ­اندازی شده، در صدد است تا اطلاعات مبنایی در حوزه رسم المصحف را در اختیار پژوهشگران این عرصه قرار دهد.

دست اندرکاران سامانه حاضر بر این عقیده­‌اند که دانش رسم المصحف و قراءات، از دانش­ های بسیار ضروری و فوق­ العاده مهم در عرصه علوم قرآنی است که در زمان حاضر از سوی اکثر قرآن­ پژوهان، مورد غفلت قرار گرفته است. اقبالِ اندکِ پژوهشگران به تحقیق و بررسی در ارتباط با این دانش در روزگار حاضر، تنها به جهت آن نیست که علم رسم المصحف در نظر آنان از اهمیت کمتری برخوردار است؛ بلکه نپرداختن به این امور در بیشتر موارد، به دلیل آشنا نبودن محققان و نویسندگان با منابع اصلی این حوزه و نیز آگاهی نداشتن از شیوه­ های درست تعامل و پژوهش در این عرصه است.

ورود به سامانه جامع رسم المصحف

درباره نمایشگاه مجازی قرآن کریم

«قرآن؛ کتاب رشد و رویش»
این شعار نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم است که از ۱۱ تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰(مصادف با ۱۸ تا ۲۷ رمضان) در دو بخش خدمات فروشگاهی و خدمات محتوایی درخدمت عموم علاقمندان است.
خوب است بدانید بخش فروشگاهی فقط در ایام برگزاری نمایشگاه در دسترس بوده، اما بخش خدمات محتوایی پس از برگزاری نمایشگاه، همچنان خدمتگزار شما علاقه‌مندان خواهد بود.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

لوگو فوتر