۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

نمایشگاه مجازی تغییرات خوبی در اقتصاد نشر ایجاد کرد

نمایشگاه مجازی تغییرات خوبی در اقتصاد نشر ایجاد کرد
مدیر انتشارات سوره سبز، گفت: نمایشگاه‌های مجازی علاوه بر این‌که تغییرات خوبی در بحث اقتصاد نشر ایجاد کرد، به نظر می‌رسد می‌تواند رویکرد جدیدی را برای شبکه توزیع و فروش کتاب در جامعه نشر ایران به وجود بیاورد.

به گزارش روابط عمومی نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم، محسن صادق‌نیا مدیر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس نیروی زمینی ارتش و مدیر انتشارات سوره سبز در خصوص نمایشگاه مجازی قرآن کریم اظهار کرد: نمایشگاه‌های مجازی که به دلیل محدودیت‌های ناشی از ویروس منحوس کرونا که در یکسال اخیر رواج پیدا کرده، علاوه بر این‌که تغییرات خوبی در بحث اقتصاد نشر ایجاد کرد، به نظر می‌رسد که می‌تواند رویکرد جدیدی را برای شبکه توزیع و فروش کتاب در جامعه نشر ایران به وجود بیاورد.

وی افزود: ما نمایشگاه بین‌المللی کتاب را سالی یک مرتبه برگزار می‌کردیم و معمولا در اردیبهشت ماه بود؛ این نمایشگاه هزینه زیادی داشت و ناشران زحمات بسیاری را متحمل می‌شدند، به هر حال گرفتن غرفه و انتقال کتاب‌ها، مباحث برگزاری نمایشگاه، غرفه‌بندی، اجاره سالن و امثالهم مطرح بود. به نظرم اگر نمایشگاه‌های مجازی در طول سال به جای یک‌بار چندین‌دفعه برگزار شود و همچنین زمانش محدود به یک هفته و ۱۰ روز نباشد اتفاق خوبی رخ می‌دهد.

مدیر انتشارات سوره سبز افزودن بخش ویژه دفاع مقدس به نمایشگاه مجازی قرآن کریم را اتفاق مبارکی دانست و گفت: انتشارات سوره سبز نیز توفیق دارد کتاب‌هایی را در زمینه مذهبی منتشر کند؛ همچنین این توفیق را داشتیم پنج سال به عنوان ناشر برگزیده دفاع مقدس در سراسر کشور مطرح شویم؛ ما نیز در این نمایشگاه کتاب‌های خود را بارگذاری کردیم که استقبال خوبی هم از آن صورت گرفته است.

مدیر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس نیروی زمینی ارتش ضمن بیان این که باید تبلیغات بیشتری درخصوص نمایشگاه مجازی قرآن در رسانه ملی و فضای مجازی انجام شود، عنوان کرد: مردم در نمایشگاه مجازی قرآن کریم می‌توانند از تخفیفاتی که ارائه می‌شود بهره ببرند و آثار مورد نیاز خود را تهیه کنند.

صادق نیا افزود: معمولا ماه مبارک رمضان شرایط روحی و معنوی خاصی را به جامعه حکم‌فرما می‌کند؛ به عنوان مثال مسئولان نیروی انتظامی می‌گویند آمار جرائم در این ماه نسبت به ماه‌های گذشته کاهش داشته است، مسئولان پلیس راهنمایی و رانندگی نیز از کاهش تخلفات در این ماه سخن می‌گویند و اتفاقات دیگری از این دست.

وی همچنین مطرح کرد: به واقع هستند کسانی که در ماه مبارک رمضان از گناهان کبیره و صغیره که در ماه‌های دیگر مرتکب می‌شدند دوری می‌کنند. بر این اساس گرایش مردم برای این که بخواهند در زمینه مذهبی، متون قرآنی، دفاع مقدس و امثالهم مطالعه داشته باشند نسبت به ماه‌های دیگر بیشتر است.

مدیر انتشارات سوره سبز درخصوص بهره مخاطبان از نمایشگاه مجازی قرآن اظهار کرد: امسال موضوع بیماری کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن در ماه رمضان به گونه‌ای بود که سه الی چهار هفته مغازه‌ها و کسبه تعطیل بودند، مدارس و دانشگاه‌ها فعالیت خود را به صورت مجازی پیش می‌برند و این امر که مردم فراغت بیشتری دارند و اکثر اوقات خود را در منزل سپری کنند در ماه مبارک امسال نسبت به سال‌های گذشته به طور ویژه اتفاق افتاده است.

صادق‌نیا خاطرنشان کرد: این اوقات فراغت در منزل باید به نحوی پر شود و وظیفه سیاست‌مداران عرصه فرهنگ و ادب کشور است که برای این موضوع برنامه‌ریزی کنند که مردم چطور ایام فراغت خود را به نحو احسنت پر کنند؛ یکی از این اتفاقات خوب برگزار نمایشگاه مجازی قرآن کریم است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۲,۸۱۶

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر