۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

۵۰۰ میلیون تومان فروش تاکنون در نمایشگاه قرآن

۵۰۰ میلیون تومان فروش تاکنون در نمایشگاه قرآن
معاون خانه کتاب و ادبیات ایران با اشاره به اینکه نمایشگاه مجازی قرآن کریم تا کنون نزدیک به ۵۰۰ میلیون تومان فروش داشته است، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم بعد از پایان یافتن مراسم شب‌های قدر و از روز جمعه، شاهد افزایش مراجعه‌کنندگان باشیم.

به گزارش روابط عمومی نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم، حسین صفری، معاون خانه کتاب و ادبیات ایران که مجری برپایی بخش فروش نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم است، در مورد آخرین وضعیت این بخش گفت: با توجه به گذشت چند روزه از برپایی نمایشگاه قرآن، آمار فروش بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان شده است.

وی افزود: با توجه به همزمانی روزهای گذشته با لیالی قدر پیش‌بینی کرده بودیم که مخاطب کمتری به نمایشگاه مراجعه کند، این موضوع در نمایشگاه فیزیکی قرآن کریم نیز صدق می‌کرد و ما همواره شاهد بودیم در روزهای ابتدایی مراجعه‌کننده کمتر بود. با این وجود اطمینان داریم که از جمعه، با توجه به اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته نمایشگاه قرآن بیشتر دیده خواهد شد.

صفری بیان کرد: به همین دلیلی به لحاظ زیرساختی و نرم‌افزاری و همین طور آمادگی‌های لازم در خصوص کاهش مشکلات، این آمادگی در مجموعه ما و شرکت ملی پست و دیگر مجموعه‌هایی که با ما همکاری می‌کنند، برقرار شده است و مطمئن هستیم در روزهای آتی تعداد بیشتری برای خرید مراجعه خواهند کرد.

معاون خانه کتاب و ادبیات ایران به ارائه جدیدترین آمار از میزان فروش نمایشگاه مجازی قرآن اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر بیشترین ارسال کتاب مربوط به شهر قم بوده است، اما بیشترین خرید برای شهر تهران و پس از آن اصفهان است.

وی در مورد پیش‌بینی‌های صورت گرفته برای میزان فروش نمایشگاه مجازی بیان کرد: با توجه به اینکه اولین نمایشگاه مجازی قرآن کریم است و هیچ تجربه‌ای نداشته‌ایم، پیش‌بینی درباره اولین‌ها مشکل است. در هر تجربه اولی بحث اطلاع‌رسانی، حضور مردم و خرید کتاب قابل پیش‌بینی نیست. البته با توجه به برپایی نمایشگاه مجازی کتاب تهران و نزدیک بودن زمان آن به زمان نمایشگاه قرآن، می‌تواند تأثیراتی بر روی فروش نمایشگاه قرآن داشته باشد.

صفری درباره مهم‌ترین مشکلاتی که سایت فروش طی این روزها با آن مواجه بوده است، گفت: بعد از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران، ۱۵۰ مورد از ایرادات با پرسش از ناشران، خریداران و ... احصاء شد و تا کنون ۸۰ مورد را برطرف کرده‌ایم.

وی افزود: عمده مشکلات مربوط به بخش فنی بود، همچنین جست‌وجوی موضوع و موضوع قرآن کریم به صورت خاص از جمله مشکلات بوده است. با توجه به اینکه ناشران در نمایشگاه مجازی کتاب حضور داشتند و از دستورالعمل‌ها اطلاع داشتند، مشکلات در بخش ناشران کمتر بوده است، اما در حوزه خریداران با توجه به اینکه اولین بار بود به سایت مراجعه می‌کردند، برای عضویت، ثبت نام و ... مشکلاتی داشتند. شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۹۸۹۸ هر روز از ساعت ۹ تا ۲۴ پاسخگوی کاربران است.

صفری با تأکید بر اینکه بیشترین سؤالاتی که تا کنون شده است در مورد چگونگی خرید بوده است، بیان کرد: با توجه به اینکه در نمایشگاه صرفاً کتاب‌هایی با موضوع قرآن، دین و دفاع مقدس عرضه شده است، برخی مطالبه کتاب‌هایی خارج از موضوع نمایشگاه را داشتند که عملاً آیین‌نامه نمایشگاه اجازه چنین کاری را نمی‌دهد.

وی در پایان درباره آمار کلی بخش فروش نمایشگاه مجازی قرآن اظهار کرد: در بخش فروش نزدیک به ۵۰۰ ناشر حضور دارند که از این تعداد حدود ۵۰ ناشر در حوزه دفاع مقدس و بقیه در حوزه قرآن، عترت و دین هستند. همچنین بیشترین ناشرانی که در نمایشگاه حضور یافته‌اند از شهرهای تهران، قم و مشهد هستند.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۲,۸۳۳

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر