بیت الاحزان

بیت الاحزان
فارس


استهبان

قصه بیت الاحزان...
سال 75 بود که حضرت آقا فرمان مقابله با تهاجم فرهنگی رو صادر کردن. جمعی از طلبه های جوان دهستان خیر استهبان تصمیم گرفتن با راه اندازی فعالیتی قرآنی این مطالبه رو پاسخگو باشن. مؤسسه بیت الاحزان فعالیت خودش رو از یه خونه خشتی قدیمی که وقف فعالیت قرآنی شده بود در روستای ماهفرخان آغاز کرد. به مرور فعالیتها به روستاهای اطراف، به مرکز شهرستان و رفته رفته به شهرستانهای مجاور گسترش پیدا کرد و با پیچیدن آوازه بیت الاحزان در استان فارس، سایر شهرهای استان هم تصمیم گرفتن شعبه ای از مؤسسه رو در شهرشون تأسیس کنن. بیت الاحزان که هدف گذاریش رو فعالیت در سطح بین المللی قرار داده بود در سال‌های بعد شعبه‌هایی در استان‌های دیگه تأسیس کرد و به تدریج قرآن آموزانی از خارج از کشور برای حفظ قرآن در مراکز شبانه روزی بیت الاحزان به ایران اومدن و بعد از حفظ فعالیت های قرآنی رو در کشور خودشون گسترش دادن.

خدمات:
آموزش عمومی قرآن کریم (شامل کلاس‌های حفظ، روخوانی و روانخوانی، تجوید، ترجمه و مفاهیم و تدبر در قرآن کریم) در بیش از 180 شعبه مؤسسه، برگزاری 20 دوره تخصصی حفظ یکساله کل قرآن کریم در 13 مرکز شبانه روزی طی 20 سال گذشته،  ویژه خواهران و برادران 14 تا 23 ساله، برگزاری 6 دوره طرح ملی رحله (حفظ شبانه روزی اجزاء قرآن کریم در تعطیلات تابستان ویژه برادران 14 تا 22 ساله) با مشارکت نهادهای قرآنی کشور و مؤسسات مردمی، برگزاری طرح ملی آیات زندگی همزمان با همه گیری کرونا به صورت مجازی با رویکرد حفظ 40 آیه موضوعی قرآن کریم در هر سطح ویژه عموم مردم، برگزاری دوره های حفظ تلفنی قرآن کریم، برگزاری حوزه علمیه قرآنی (تحصیل دروس حوزه همراه با حفظ کل قرآن کریم)، برگزاری چندین دوره دانشسرای علوم قرآن و حدیث باقرالعلوم(ع) و تربیت به منظور آماده سازی حافظان کل قرآن جهت اخذ مدرک کارشناسی علوم قرآن و حدیث، راه اندازی بیش از 100 مهد و پیش دبستانی قرآن محور در سطح کشور، برگزاری دوره‌های روزانه حفظ تخصصی کل قرآن کریم در دوسال ویژه خواهران، برگزاری دوره های تربیت معلم، فعالیت در مناطق محروم و روستایی و نیز همکاری موسسه با آستان قدس رضوی در طرح مدرسه شبانه روزی حفظ یکساله قرآن کریم در مشهد مقدس ...

اطلاعات تماس:
مرکز مدیریت: فارس- استهبان دهستان خیر- روستای ماهفرخان- مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا(سلام الله علیها)    
07153284076- 07153285184
beytolahzan.ir

حفظ

رحله دسکتاپ

درباره سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
این شعار سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 12 لغایت 26 فروردین‌ماه 1402 (مصادف با 10 تا 24 رمضان المبارک) در بخش های مختلف در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت