مجتبی راعی

امور هنری

نام : مجتبی

نام خانوادگی : راعی

تاریخ تولد : 1336

سال انتخاب : 1381

برگزیده شده در حوزه : امور هنری

برگزیده دوره : نهم 

مجتبی راعی در سال 1336 در شهر اصفهان دیده به جهان گشود. وی فارغ التحصیل کارگردانی سینما از دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر است، راعی فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی کارگردانی از مجتمع دانشگاه هنر تهران است که با دفاع از پایان‌نامه‌ای تحت عنوان «انسان و اسلحه» سپری شد. او در سال 1370 فیلم «تابستان 58» را با موضوع جهاد سازندگی ساخت. «جای امن»، «واقعة 17 شهریور انقلاب»، «تونل»، «غزال» و «جنگجوی پیروز» دیگر آثار حرفه‌ای او را تشکیل می دهند. آخرین اثر او در این رابطه «صنوبر » نام دارد که به زندگی حضرت امام خمینی (ره) پرداخته است. کار برجستة دیگری که مجتبی راعی را در ردیف خادمان برگزیدة قرآن کریم در نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم قرار داد، «تولد یک پروانه» است که بخشی از مضامین داستان حضرت موسی (ع) را محور قرار می‌دهد. راعی در کنار کارگردانی و نویسندگی به تدریس کارگردانی نیز مشغول است.

· کارگردانی:
۱ - ترنج (۱۳۹۱)
۲ - عصر روز دهم (۱۳۸۷)
۳ - سفر به هیدالو (۱۳۸۴)
۴ - صنوبر (۱۳۸۰)
۵ - جنگجوی پیروز (۱۳۷۷)
۶ - تولد یک پروانه (۱۳۷۶)
۷ - غزال (۱۳۷۴)
۸ - جای امن (۱۳۷۲)
۹ - تونل (۱۳۷۱)
۱۰ - تابستان 58 (۱۳۶۸)
۱۱ - انسان و اسلحه (۱۳۶۷)· نویسندگی:

۱ - ترنج (۱۳۹۱)
۲ - عصر روز دهم (۱۳۸۷)
۳ - سفر به هیدالو (۱۳۸۴)
۴ - صنوبر (۱۳۸۰)
۵ - جنگجوی پیروز (۱۳۷۷)
۶ - غزال (۱۳۷۴)
۷ - تونل (۱۳۷۱)
۸ - تابستان 58 (۱۳۶۸)
۹ - انسان و اسلحه (۱۳۶۷)

درباره نمایشگاه مجازی قرآن کریم

«قرآن؛ کتاب رشد و رویش»
این شعار نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم است که از ۱۱ تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰(مصادف با ۱۸ تا ۲۷ رمضان) در دو بخش خدمات فروشگاهی و خدمات محتوایی درخدمت عموم علاقمندان است.
خوب است بدانید بخش فروشگاهی فقط در ایام برگزاری نمایشگاه در دسترس بوده، اما بخش خدمات محتوایی پس از برگزاری نمایشگاه، همچنان خدمتگزار شما علاقه‌مندان خواهد بود.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

لوگو فوتر