محمد رضا شهیدی پور

محمد رضا شهیدی پور
آموزش
دوره دوازدهم

نام : محمد رضا

نام خانوادگی : شهیدی پور

تاریخ تولد : 1337

سال انتخاب : 1384

برگزیده شده در حوزه : آموزش

برگزیده دوره : دوازدهم 

وی در یک خانواده روحانی در شهرستان قم دیده به دنیا گشود. تحصیلات ابتدایی را در دبستان ملی مسعود گذراند. و در بیشتر سالها شاگرد نمونه کلاس بود. پس از گذراندن ششم ابتدایی با تشویق پدر که روحانی برجسته‌ای است در سال 1351 وارد حوزۀ علمیه قم شد و در مدرسه علمیه مرحوم آیت الله العظمی گلپایگانی مشغول به تحصیل ادبیات و زبان عربی و دروس مقدماتی حوزه گردید. از همان دوران تحصیلات حوزوی اشتیاق فراوانی نسبت به قرائت و حفظ قرآن کریم در خویش یافت و در کنار تحصیل به فراگیری فنون قرائت و حفظ قرآن پرداخت و موفق به حفظ کل قرآن کریم در مدت چهار سال (1352 ـ 1355) شد و در مدارس حوزه به تدریس فنون قرائت قرآن پرداخت. ضمناً در جلسات قرائت قرآن نیز به تدریس قرائت و مفاهیم قرآن به جوانان مشغول بود. با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) که احیاگر ارزشهای قرآنی در کشور ایران و جهان اسلام بود فعالیتهای قرآنی شکل تازه‌ای به خود گرفت و فراگیر شد و با استقرار دولت جمهوری اسلامی در ایران، فعالیتهای قرآنی در نهادهای انقلابی و مؤسسات علمی و حوزه و دانشگاه آغاز و رشد و توسعه یافت ایشان نیز در نهادهای انقلابی از جمله سپاه پاسداران، بسیج، جهاد سازندگی اوقاف و امور خیریه سازمان تبلیغات اسلامی به تدریس فنون قرائت پرداخت.ماموریت های داخلی:

داوری در مسابقات بین المللی سازمان اوقاف و امور خیریه و همچنین مسابقات داخلی دانشگاه آزاد (قرآن و عترت) سازمان تبلیغات، نیروهای مسلح، ارتش، نیروهای انتظامی‌، سپاه پاسداران، مسیح، جهاد دانشگاهى، پیام نور، بنیاد شهید، بنیاد جانبازان، تربیت بدنى، فهرستی و سازمان اداره زندانها.آثار:

کتاب هایی همچون: سبک شناسی تلاوت، تجوید آسان، روان خوانی و تجوید قرآن، اصول قرایات سبعه، توضیحات وقف و ابتدا، روانخوانی و تجوید قرآن.

درباره سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
این شعار سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 12 لغایت 26 فروردین‌ماه 1402 (مصادف با 10 تا 24 رمضان المبارک) در بخش های مختلف در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت