محمد رضا شهیدی پور

آموزش
دوره دوازدهم

نام : محمد رضا

نام خانوادگی : شهیدی پور

تاریخ تولد : 1337

سال انتخاب : 1384

برگزیده شده در حوزه : آموزش

برگزیده دوره : دوازدهم 

وی در یک خانواده روحانی در شهرستان قم دیده به دنیا گشود. تحصیلات ابتدایی را در دبستان ملی مسعود گذراند. و در بیشتر سالها شاگرد نمونه کلاس بود. پس از گذراندن ششم ابتدایی با تشویق پدر که روحانی برجسته‌ای است در سال 1351 وارد حوزۀ علمیه قم شد و در مدرسه علمیه مرحوم آیت الله العظمی گلپایگانی مشغول به تحصیل ادبیات و زبان عربی و دروس مقدماتی حوزه گردید. از همان دوران تحصیلات حوزوی اشتیاق فراوانی نسبت به قرائت و حفظ قرآن کریم در خویش یافت و در کنار تحصیل به فراگیری فنون قرائت و حفظ قرآن پرداخت و موفق به حفظ کل قرآن کریم در مدت چهار سال (1352 ـ 1355) شد و در مدارس حوزه به تدریس فنون قرائت قرآن پرداخت. ضمناً در جلسات قرائت قرآن نیز به تدریس قرائت و مفاهیم قرآن به جوانان مشغول بود. با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) که احیاگر ارزشهای قرآنی در کشور ایران و جهان اسلام بود فعالیتهای قرآنی شکل تازه‌ای به خود گرفت و فراگیر شد و با استقرار دولت جمهوری اسلامی در ایران، فعالیتهای قرآنی در نهادهای انقلابی و مؤسسات علمی و حوزه و دانشگاه آغاز و رشد و توسعه یافت ایشان نیز در نهادهای انقلابی از جمله سپاه پاسداران، بسیج، جهاد سازندگی اوقاف و امور خیریه سازمان تبلیغات اسلامی به تدریس فنون قرائت پرداخت.ماموریت های داخلی:

داوری در مسابقات بین المللی سازمان اوقاف و امور خیریه و همچنین مسابقات داخلی دانشگاه آزاد (قرآن و عترت) سازمان تبلیغات، نیروهای مسلح، ارتش، نیروهای انتظامی‌، سپاه پاسداران، مسیح، جهاد دانشگاهى، پیام نور، بنیاد شهید، بنیاد جانبازان، تربیت بدنى، فهرستی و سازمان اداره زندانها.آثار:

کتاب هایی همچون: سبک شناسی تلاوت، تجوید آسان، روان خوانی و تجوید قرآن، اصول قرایات سبعه، توضیحات وقف و ابتدا، روانخوانی و تجوید قرآن.

درباره نمایشگاه مجازی قرآن کریم

«قرآن؛ کتاب امید و آرامش»
این شعار بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 27 فروردین لغایت 9 اردیبهشت 1401 (مصادف با 14 تا 27 رمضان المبارک) در بخش های مختلف نمایشگاه و بخش ناشرین درخدمت عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه: 17 تا 23:30

آدرس: مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت