رحیم وظیفه شعاع

رحیم وظیفه شعاع
مدیریت
دوره شانزدهم

نام : رحیم

نام خانوادگی : وظیفه شعاع

تاریخ تولد : 1341

سال انتخاب : 1388

برگزیده شده در حوزه : مدیریت

برگزیده دوره : شانزدهم

وی با توجه به علاقه فراوان به قرآن و اهل بیت (ع)، از دوران نوجوانی و جوانی در فعالیت های فرهنگی وقرآنی حضوری فعال داشته است. همزمان با این فعالیت های فرهنگی، در مبارزات انقلابی نیز شرکت داشته و با پیروزی انقلاب اسلامی و سپس، آغاز جنگ تحمیلی، وارد نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد.

در کنار فعالیت های سیاسی و فرهنگی و نظامی در جبهه های جنگ حق علیه باطل، در تبریز و در سال 1364 به همراه جمعی از فعالان قرآنی شهر، دارالقرآن حضرت رسول (ص) را در مسجد شهید قاضی طباطبایی تاسیس کرده و شاکله فعالیت منسجم و تشکیلاتی قرآن را آغاز کرد.

با گسترش فعالیت های قرآنی در سطح تبریز و آشنایی با فعالان قرآنی کشوری، در سال 1372، با مدیریت وی، موسسه مهد قرآن استان آذربایجان شرقی تشکیل و گام بلندی در اجرای برنامه های قرآنی و توسعه آن در سطح استان برداشته شد. تلاش های قرآنیان در این موسسه به ثمر نشست و در دیدارهایی که با مقام معظم رهبری داشته و گزارش اقدامات خود را در مهد قرآن آذربایجان شرقی به محضر ایشان ارایه کردند، در سال 1386 نیز ایشان در پیامی خطاب به حافظان و قرآن آموزان این موسسه، از تلاشهای آنها در مسیر قرآن و اهل بیت (ع) و حفظ قرآن همراه با تدبر در قرآن کریم تقدیر نمودند.

وی در سال 1388،1380و1389 سه بار عنوان خادم نمونه قرآن کریم کشور، موسسه برتر ترویج قرآن کریم و موسسه برتر در نشر و ترویج اندیشه های شهید مطهری را با تقدیر روسای جمهور کسب کرد. در سال 1391 نیز یکی از اعضای هیئت مدیره موسسه خادم نمونه قرآن کریم کشور شد و از دست رییس جمهور وقت تقدیرنامه خود را دریافت کرد.

وظیفه شعاع از موسسان اتحادیه تشکل های قرآنی کشور و دو سال مدیرعامل این اتحادیه در تهران بود. عضویت در کمیته قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی به مدت 5 سال، مشاور قرآنی شهردار کلانشهر تبریز و تألیف 18 عنوان کتاب در حوزه آموزش قرآن و آموزش کودکان پیش دبستانی، از دیگر سوابق ایشان به شمار می رود.

از سال افتتاح موسسه مهد قرآن و عترت آذربایجان شرقی در تبریز، افتخارات فراوانی از جمله تربیت بیش از یکصد هزار قرآن آموز حافظ و قاری قرآن، تربیت بیش از شش هزار مربی قرآن کریم در طی برگزاری بیش از 57 دوره مربیگری، آموزش سالیانه بیش از 2500 دانش آموز و نونهال در مدارس و مراکز مهد قرآن تبریز، اجرای موفق طرح مطالعاتی کتب شهید مطهری با عنوان «حکمت مطهر»، اجرای موفق طرح تدبر در قرآن و تدبر در سیره معصومین (ع) در کنار آموزش های عمومی قرآن و دهها موفقیت دیگر...

درباره سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
این شعار سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 12 لغایت 26 فروردین‌ماه 1402 (مصادف با 10 تا 24 رمضان المبارک) در بخش های مختلف در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت