سید مهدی مولانا

چاپ و نشر
دوره بیستم

نام : سیدمهدی

نام خانوادگی : مولانا

تاریخ تولد : 1339

سال انتخاب : 1393

برگزیده شده در حوزه : چاپ و نشر

برگزیده دوره : بیستم

سیدمهدی مولانا متولد 1339 از خادمین قرآن در رشته چاپ و نشر می باشد. ایشان مدیر انتشارات دارالفکر می باشد که در زمینه چاپ و انتشار قرآن و سایر کتب دینی از پیشتازان عرصه چاپ می باشد.

مؤسسه دارالفکر که توسط مرحوم پدر ایشان حجت‌الاسلام مولانا تأسیس شده، کارش را از حدود سال ١٣٣٠ آغاز کرده است و از همان ابتدا در زمینه چاپ کتاب‌های علوم قرآنی و دینی فعالیت داشته و تاکنون بیش از ١٢٠٠ عنوان کتاب توسط این انتشارات چاپ شده است.

انتشارات دارالفکر با هدف چاپ و نشر کتب درسی حوزه و علوم دینی تأسیس شد و در سال ۱۳۴۱ در زمان اوج خفقان رژیم ضد دین که نام بردن از امام خمینی جرمی سنگین به حساب می‌آمد مبادرت به چاپ کتاب تهذیب الاصول و حاشیه عروه معظم له کرد که با برخورد شدید ساواک همراه بود و کتب و اموال شخصی انتشارات توقیف شد.

برخی کتاب‌های شهید اول، شهید ثانی، شیخ طوسی، شیخ اصناری، علامه مظفر، سید شرف‌الدین و چند تن از شخصیت‌های اسلامی به شکلی کاربردی و آموزشی نو و مقبول در نشر دارالفکر تهیه و منتشر شده است.

کتب ترجمه تفسیر المیزان علامه طباطبایی در ۴۰ جلد امسال توسط نشر دارالفکر به انتشار رسید و با استقبال قابل توجهی روبه‌رو شد ضمن این که ترجمه تحف العقول عن آل الرسول و سخنان چهارده معصوم اثر ابومحمد ابن شعبه حرانی از جدیدترین آثار نشر دارالفکر در سال ۹۳ هستند.

نشر دارالفکر در سال ۹۳ به عنوان ناشر برتر عمومی کشور و ناشر خادم قرآن مورد قدردانی قرار گرفته است و حدود یک هزار عنوان کتاب حوزوی و دینی به چاپ رسانده است که از افتخارات نشر دارالفکر به حساب می‌آید.

کتاب سنن النبی علامه سید محمد حسین طباطبایی و بهشت خانواده اثر دکتر سید جواد مصطفوی از عناوین پرفروش و مقبول نشر دارالفکر محسوب می‌شوند.

درباره نمایشگاه مجازی قرآن کریم

«قرآن؛ کتاب رشد و رویش»
این شعار نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم است که از ۱۱ تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰(مصادف با ۱۸ تا ۲۷ رمضان) در دو بخش خدمات فروشگاهی و خدمات محتوایی درخدمت عموم علاقمندان است.
خوب است بدانید بخش فروشگاهی فقط در ایام برگزاری نمایشگاه در دسترس بوده، اما بخش خدمات محتوایی پس از برگزاری نمایشگاه، همچنان خدمتگزار شما علاقه‌مندان خواهد بود.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

لوگو فوتر