رضا ولی زاده

امور هنری
دوره بیستم

نام : رضا

نام خانوادگی : ولی زاده

تاریخ تولد : 1344

سال انتخاب : 1393

برگزیده شده در حوزه : امور هنری

برگزیده دوره : بیستم

در سال 1360 و در یکی از کلاسهای انجمن خوشنویسان واقع در کانون میثم ( جنوب غرب تهران ) محضر استاد زمانیان شروع به آموزش خوشنویسی کرد و در سالهای 1364 و 1365 در ساختمان مرکزی انجمن خوشنویسان واقع در خیابان خارک از محضر استاد جواد بختیاری بهرمند شد و در سالهای بعد از محضر استاد عباس اخوین استفاده کرد و در سال 1367 موفق به اخذ مدارج دوره ممتاز گردید و دوره فوق ممتاز را در محضر استاد امیر خانی و استاد علی شیرازی گذراند.

در سال 1369 با کسب اجازه از محضر اساتید مربوطه شروع به کتابت کتب ادبی نمود، در سال 1377 توفیق داشت با عنایت خداوند و با دعای دوستان اولین نسخه قرآن کریم را کتابت نماید و از آن سال شغل اصلی ایشان فقط کتابت قرآن کریم می باشد و تا به امروز 7 بار قرآن کریم را به رشته تحریر و کتابت درآورده است و هم اکنون هشتمین نسخه را در حال کتابت می باشد که به نسخ ایرانی و سبک استاد احمد نیریزی می باشد. کتب خوشنویسی شده حدودا 120 جلد می باشد که اکثرا به چاپ رسیده است.

فتخارات:

خادم برگزیده قرآن کریم کشور در سال 1393 و دریافت حکم از دست رئیس جمهور محترم

انتخاب شده بعنوان کاتب ممتاز قرآن کریم از سوی مرکز طبع و نشر قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران در سال 1393

کسب رتبه های برتر مسابقات خوشنویسی در جشنواره های مختلف ملی و استانی طی سال های 1368 تا کنون

کتابت 9 جلد قرآن کریم به خط نسخ ایرانی

کتابت 254 جلد کتاب شامل کلیات مفاتیح الجنان / ادعیه / دیوان حافظ ، بوستان و گلستان سعدی و...

درباره نمایشگاه مجازی قرآن کریم

«قرآن؛ کتاب رشد و رویش»
این شعار نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم است که از ۱۱ تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰(مصادف با ۱۸ تا ۲۷ رمضان) در دو بخش خدمات فروشگاهی و خدمات محتوایی درخدمت عموم علاقمندان است.
خوب است بدانید بخش فروشگاهی فقط در ایام برگزاری نمایشگاه در دسترس بوده، اما بخش خدمات محتوایی پس از برگزاری نمایشگاه، همچنان خدمتگزار شما علاقه‌مندان خواهد بود.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

لوگو فوتر