احمد ابوالقاسمی

تبلیغ و ترویج
دوره بیست و دوم

نام : احمد
نام خانوادگی : ابوالقاسمی
تاریخ تولد : 1347
برگزیده شده در حوزه : تبلیغ وترویج
منتخب دوره : بیست و دوم
سال انتخاب : 1396

او در ۱۰ خرداد ماه سال ۱۳۴۷ هـ.ش در شهر تهران و در خانواده اى مذهبى به دنیا آمد. جوّ مذهبى خانواده و همت پدر و مادر ایشان باعث شد که او از همان آغاز کودکى به قرآن و تالوت آن علاقه خاصى پیدا کند. احمد ابوالقاسمى در سن ۸ سالگى در مسجد امام جعفر صادق (ع) شهر تهران با شنیدن تلاوت قرآن از یک نوجوان ایرانى که به تقلید از استاد عبدالباسط سوره هاى آخر قرآن را تلاوت مى کرد مجذوب قرائت قرآن شد و پس از شنیدن نوارهاى تلاوت عبدالباسط عشق و علاقه اش به امر تلاوت قرآن دو چندان شد. آقاى احمد ابوالقاسمى در سال ۱۳۶۲ مشغول تحصیل در مقطع متوسطه شد. او تحصیل در رشته الکترونیک در هنرستان راهیان قدس تهران برگزید اما حضور در جبهه هاى جنگ حق علیه باطل را بر تحصیل ارجحیت می دهد.

وی افراد و عوامل مؤثر در امر تربیت و آموزش قرآن خود را پدر و مادرش و استادان محمد غفارى، محمد رضا ابوالقاسمى و سید محسن خدام حسینى معرفى مى کند.

مقامات داخلی

رتبه سوم مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه (1371)
رتبه اول مسابقات سراسری قرآن کریم جانبازان کشور (1370)

 

مقامات خارجی

کسب رتبه اول مسابقات بین المللی قرآن کریم کشور مالزی (1371)

 

ماموریت های داخلی

برگزاری دوره‌های آموزشی قرآن کریم (تجوید ، صوت و لحن و...) از سال 1368 تاکنون در مساجد و مراکز قرآنی متعدد.
داور مسابقات استانی و سراسری سازمان اوقاف و امور خیریه
داوری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران و دانشجویان کشورهای اسلامی

 

ماموریت های خارجی

سفر به کشورهای هندوستان،پاکستان،ترکیه،چین، امارات متحده عربی،آفریقای جنوبی،غنا،ماداگاسکا، اتیوپی، انگلستان، اتریش، کرواسی، بوسنی وهرزگوین، اردن،سوریه،لبنان و عربستان سعودی جهت تلاوت قرآن کریم

درباره نمایشگاه مجازی قرآن کریم

«قرآن؛ کتاب رشد و رویش»
این شعار نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم است که از ۱۱ تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰(مصادف با ۱۸ تا ۲۷ رمضان) در دو بخش خدمات فروشگاهی و خدمات محتوایی درخدمت عموم علاقمندان است.
خوب است بدانید بخش فروشگاهی فقط در ایام برگزاری نمایشگاه در دسترس بوده، اما بخش خدمات محتوایی پس از برگزاری نمایشگاه، همچنان خدمتگزار شما علاقه‌مندان خواهد بود.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

لوگو فوتر