محمدعلی باشه آهنگر

امور هنری

نام : محمدعلی
نام خانوادگی : باشه آهنگر
تاریخ تولد : 1341
برگزیده شده در حوزه : امور هنری
رشته انتخابی : کارگردانی
منتخب دوره : بیست و سوم
سال انتخاب : 1397

محمدعلی باشه آهنگر متولد ۱۳۴۱، دانش‌آموخته رشته سینما و فارغ‌التحصیل دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر است.
فعالیت‌های هنری وی شامل نویسندگی و کارگردانی چندین فیلم کوتاه، مستند، سریال تلویزیونی و چند فیلم سینمایی است.
باشه‌آهنگر نخستین فیلم سینمائی خود را با نام «نیمه گمشده» در سال ۱۳۷۸ آغاز کرد و با توجه به اینکه از دفاع مقدس به سینما آمده و فضای جنگ را تجربه کرده بود، آثار قابل تأمل با ویژگی‌های انسانی، ملی و میهنی در دفاع مقدس از خود به جای گذاشته است.
توجه زیبا و هنرمندانه به مفاهیم ارزشمندی چون انسانیت، غیرت و شرف، مفاهیم انسانی و دینی قرآنی اقوام مختلف، پرهیز از اغراق و شعارزدگی در آثار او مشهود است.
آموزه‌های قرآنی او انگیزه‌ای برای خلق فیلم‌هایی چون «ملکه»، «فرزند خاک» و «سرو زیر آب» شد که این فیلم‌ها جملگی با رویکرد جهاد و شهادت برگرفته از آیات شریفه قرآن کریم تهیه شده است.
برخی دیگر از فیلم‌های ساخته ایشان عبارت از؛ «بیداری رویایی» و «نیمه گمشده» است که در شانزدهمین جشن خانه سینما برنده ۱۰ تندیس از جمله بهترین فیلم، بهترین بازیگر مرد، بهترین کارگردانی و بهترین تدوین شد.

درباره نمایشگاه مجازی قرآن کریم

«قرآن؛ کتاب رشد و رویش»
این شعار نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم است که از ۱۱ تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰(مصادف با ۱۸ تا ۲۷ رمضان) در دو بخش خدمات فروشگاهی و خدمات محتوایی درخدمت عموم علاقمندان است.
خوب است بدانید بخش فروشگاهی فقط در ایام برگزاری نمایشگاه در دسترس بوده، اما بخش خدمات محتوایی پس از برگزاری نمایشگاه، همچنان خدمتگزار شما علاقه‌مندان خواهد بود.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

لوگو فوتر